Oświetlenie sypialni powinno być na tyle silne aby swobodnie móc poruszać się po pomieszczeniu bez włączania głównego oświetlenia. Jednak nie może być zbyt jasne aby nie przeszkadzało w regeneracyjnym śnie. Współczesna oferta prostych i nowoczesnych lampek nocnych jest tak zróżnicowana, że bez problemu można znaleźć modele pasujące do modernistycznych wnętrz oraz do pokoi dziecięcych. Na szczególną uwagę zasługują urządzenia wielofunkcyjne, które pomagają w utrzymaniu prawidłowego mikroklimatu w sypialni.

Bez nowoczesnej lampki nocnej ani rusz

proste nowoczesne lampki nocneObecnie znalezienie odpowiedniego oświetlenia do sypialni może przyprawić o ból głowy. Oprócz tak zwanych lamp stołowych, które można postawić na stoliku nocnym, a kąt padania światła regulować abażurem można przebierać w modelach, które są na tyle minimalistyczne, że równie dobrze odnajdą się na biurku jak i w sypialni. Takie proste nowoczesne lampki nocne doskonale nadają się do czytania przed snem, bo z łatwością można skierować źródło światła na stronice książki czy czasopisma. W wielu nowoczesnych wnętrzach lampki nocne są zastępowane przez panele ledowe wmontowywane w ścianę lub mocowane na półce nad łóżkiem, aby nie rzucały się w oczy i pozostawały w zasięgu ręki. Jednak prawdziwymi perełkami we wzornictwie są nocne lampki, które wspierają młodych rodziców w walce o niezaburzony sen niemowlaków. Tutaj prym wiodą lampki-projektory, które posadzone na komodzie wyglądają jak pluszowe zabawki. A po zmroku rzucają na sufit kolorowe światło, które nie rozprasza malucha. Ich zaletą jest to, że dają dyskretne światło – idealne do nocnych karmień i przewijań. A jednocześnie są w stanie oświetlić cały sufit. Ciekawostką są nowoczesne lampki nocne, które wyglądają jak miękka, gumowa zabawka, która może spać w łóżku razem z maluchem. Tego typu gadżety mają czujnik ruchu, który zapala subtelne światełko gdy dziecko zacznie być niespokojne lub się wybudzać. A starszaki mogą ją włączyć dotykając odpowiedniego punktu na urządzeniu, by odgonić złe sny.

Coraz częściej poszukując projektorów można natrafić na lampki nocne 3w1. Tego typu urządzenia wielofunkcyjne proste, nowoczesne lampki nocne, które mogą być projektorem a jednocześnie nawilżać powietrze, by jakość powietrza sprzyjała spokojnemu odpoczynkowi. Lampka nocna z nawilżaczem szczególnie polecana jest do sypialni osób z alergiami np. na kurz domowy lub pyłki. Urządzenie oczyści powietrze z pyłków oraz będzie wytwarzać orzeźwiającą parę. A nowoczesny wygląd lampki ucieszy jej posiadacza.