W przypadku przeprowadzek zagranicznych pojawia się aspekt posiadania odpowiedniej wiedzy oraz uprawnień, które sprawiają, że przeprowadzki mogą być realizowany w wymiarze międzynarodowym. Jest to szczególnie istotne w mieście takim jak Gdynia, które z definicji, ze względu na obecność w nim jednego z najważniejszych w kraju portu morskiego, jest miastem otwartym na współpracę międzynarodową i punktem startowym międzynarodowych wojaży naszego sprzętu w trakcie przeprowadzki międzynarodowej.

Meble w kontenerze?

transport mebli gdyniaPowszechnie uważa się, że port morski w Gdyni jest trzecim, co do wielkości portem w Polsce i czwartym pod względem ilości przeładunkowej towaru portem w całym basenie Morza Bałtyckiego. Oczywiście, największą składową tego wyniku jest handel. Część towaru, który przechodzi przez port morski w Gdyni jest wynikiem wielkich przeprowadzek firm przemysłowych i firm biurowych z innych krajów, bądź w kierunku odwrotnym. Wynajem kontenera, który przewiezie przeprowadzany sprzęt jest popularnym rozwiązaniem, ponieważ dzięki temu będziemy mogli załadować naprawdę sporą powierzchnię i dokonać transportu jednym środkiem transportu do pożądanej destynacji, bez konieczności organizowania transportu multimodalnego. Podobnie sytuacja będzie wyglądała, kiedy weźmiemy pod lupę transport mebli Gdynia to miasto portowe, gdzie wykształcił się biznes zajmujący się przeprowadzkami międzynarodowymi. Firmy trudniące się tym zajęciem muszą posiadać międzynarodowe certyfikaty, których posiadanie reguluje prawo unijne, ustanowione przez Parlament Europejski. Firma oferująca transport międzynarodowy, wliczając w to międzynarodowe usługi przeprowadzkowe, musi legitymować się certyfikatem kompetencji zawodowych. Firma posiadająca tego typu certyfikat legitymuje się posiadaniem wiedzy na temat organizacji przeprowadzek międzynarodowych, transportu międzynarodewgo, prawo międzynarodowego oraz poświadcza przed swoimi klientami spełnienie wysokich standardów etycznych, które uprawniają ją, w świetle prawa unijnego do świadczenia wyżej wymienionych usług.

Przeprowadzki związane głównie z transportem mebli nie są karkołomnym przedsięwzięciem. Meble nie są materiałem niebezpiecznym w żadnym rodzaju transportu. Meble są natomiast przewożone, ponieważ nadają się do użytkowania w innym miejscu. Skoro tak jest, to klient wymaga, aby jego meble znalazły się pod dobrą opieką i aby w sposób nienaruszony dotarły do docelowego miejsca podróży. Podczas przeprowadzek meble muszą zostać otoczone specjalną opieką.