Nie spodziewałem się po moim sąsiedzie aż takich radykalnych zmian związanych z przebudową jego domu. Wiedziałem, że jest on osobą bardzo ekscentryczną, która lubuje się w naturalnym życiu wśród zieleni i lasu. Przede wszystkim wspomnę o tym, jak wygląda jego teren. Przede wszystkim dom znajduje się pod lasem i drzewa iglaste zajmują znaczną cześć jego terenu. Do tego zamiast kwiatów posadził zboże, a teraz zamiast zwykłego dachu widnieje trzcina!

Czy ładnie wygląda dach z trzciny?

krycie dachu trzcinąRozumiałem go, że chce żyć w naturalnym środowisku, ale chyba faktycznie nie miał co z pieniędzmi robić. Prowadził działalność gospodarczą, nie miał żony i dzieci, tak więc jedyne co mu pozostało to inwestycja w dom i ogród. na tym skupiał całe swoje życie, ale w ostatnim miesiącu już przesadził z tym swoim remontem. Ku mojemu zdziwieniu pewnego razu pod jego dom przyjechał wielki kontener i fachowcy przebrani w odzież roboczą. Zaczęli oni ściągać dachówki z jego dachu. Byłem w szoku, bo przecież jego dach był w idealnym stanie! Jak już dach był cały goły i pozbawiony dachówek, przyjechała inna firma, która wzięła się za krycie dachu trzciną. Byłem tym niezwykle zdziwiony, bo przecież trzcina była popularna chyba ze sto lat temu! No ale sąsiad jak sobie coś wymyślił, to nie było na niego mocnych nawet, jeśli chodzi o krycie dachu trzciną. Widziałam, jak kawałek po kawałku dach zostaje zapełniany naturalnym materiałem, który zapewne w całości będzie ładnie wyglądał. Nie myliłem się, bo jak skończono, to dach trzcinowy był wręcz idealnie. Doskonale komponował się wśród leśnych drzew, a także zboża. Wystarczyło tylko,a by zakwitły maki i mamy obrazek, jak ze wsi – typowy dom z dachem trzcinowy i piękne otoczenie! Bardzo mi się to wszystko podobało, aczkolwiek ja bym się nie odważył zaryzykować w takie zmiany. Sąsiad ma jednak swój styl i postanowienia. Był szczęśliwy, jak skończono konserwować dach trzcinowy. Od tego momentu mógł żyć w jeszcze piękniejszym otoczeniu i przyznam szczerze, trochę mu tego zazdrościłem.

Sąsiad powiedział, że bardzo mu się dobrze mieszka pod trzcinowym dachem. Również wewnątrz budynku nastała zupełnie inna atmosfera. Przede wszystkim, pod takim dachem latem jest chłodniej, z kolei zimą cieplej. Wszystko dlatego, że dachy trzcinowe zatrzymują ciepło wewnątrz budynku, dlatego są tak bardzo ekologiczne. Dzięki impregnatom, które stosuje się na dachy trzcinowe są trwałe i odporne na różne czynniki zewnętrzne. Sąsiad to jednak ma fantazję, ale dach z trzciny jest naprawdę świetny.

Kategorie: Remonty