Dwa tygodnie temu wzięliśmy ślub. Piękna uroczystość w kościele, mnóstwo gości składających życzenia pod świątynią, następnie udanie się na salę weselną i zabawa do białego rano. Był to piękny dzień, wszystko się udało zorganizować tak jak chcieliśmy. Teraz jednak jak wróciliśmy z podróży poślubnej i zobaczyliśmy ilość wina, które otrzymaliśmy podczas składania życzeń to pojawił się problem, gdzie to trzymać.

Chłodziarka do przetrzymywania wina

chłodziarki na winoObecnie bardzo modne jest dawanie win w ramach życzeń po kościołem. Nie da się ukryć, że my również prosiliśmy o wino zamiast kwiatów. Taki zapis mieliśmy na naszych zaproszeniach ślubnych. Jednak nie zdawaliśmy sobie sprawy, że to się wiąże z taką ilością alkoholu. Na szczęście lubimy wino i zapas zapewne starczy nam na jakiś czas. Postanowiliśmy dokonać zakupu chłodziarki na wino, która utrzyma odpowiednią temperaturę napoju w czasie kiedy jest tak gorąco bo przecież mamy lato. Zależy nam, żeby chłodziarka miała nieduże wymiary, ale zarazem była pojemna. Ofert w sklepach, które mają specjalistyczny sprzęt do wina jest sporo. Nie chciałabym żeby ta chłodziarka za dużo nas wyniosła, ponieważ jest to sprzęt pierwszej potrzeby w naszym domu. Podejrzewam, że jak skończą się zapasy to dość rzadko będziemy jej używać, jednak warto mieć taki sprzęt w domu na przykład na wizyty niezapowiedzianych gości. Jest to świetne rozwiązanie również na letnie dni, kiedy temperatura powietrza doprowadza do wrzenia nie tylko ludzi, ale również napoje. Ja osobiście nie przepadam za ciepłym winem. Uważam, że jest tak samo niedobre jak nieschłodzona pepsi cola. Nie nadaje się wtedy do picia, ponieważ brakuje wtedy pewnych elementów smakowych. Mam nadzieję, że zakup chłodziarki na wino nam się opłaci. Już niedługo będziemy mogli pić wino o odpowiedniej temperaturze na tarasie w naszym nowym domu podczas długich letnich wieczorów. Oczywiście wraz z przyjaciółmi, którzy na pewno chętnie będą nas odwiedzać jeszcze przed parapetówką.

Bardzo się cieszę, że zdecydowaliśmy się na zakup chłodziarki do wina. Tegoroczne lato jest tak upalne, że relaks na tarasie przy kieliszku dobrego, schłodzonego wina jest jak najbardziej na plus. Uwielbiam takie wieczory, kiedy już zajdzie słońce i na ogród spłynie przyjemny chłód. Są to najlepsze chwile mojego dnia. Jednak upały są strasznie męczące. Zupełnie inaczej je odbierałam podczas naszej podróży poślubnej do Grecji, kiedy jednak cieszyliśmy się tylko wypoczynkiem. W przypadku kiedy trzeba chodzić do pracy, niestety nie jest to już takie fajne.