Gdy zbliża się jesień to wówczas wielu z nas poważnie zastanawia się nad zainwestowaniem w materiały opałowe. Jest to często zakup wręcz konieczny by można było spokojnie przetrwać zimę. Jednak warto pamiętać o tym, że nie jesteśmy zmuszeni do tego by w naszych domach stosować jedynie najpopularniejsze materiały opałowe, do których zalicza się węgiel czy drewno. Mnóstwo osób przekonuje się do nowych materiałów, których skuteczność jest wręcz zadziwiająco dobra.

Ogrzewanie przy użyciu ekogroszku

ekogroszek cena za tonęWielu z nas kwestie dotyczące ogrzewania automatycznie wiąże ze stosowaniem węgla. Nie należy jednak przyzwyczajać się do stosowania tylko jednego materiału opałowego. Zamykanie się na nowinki z branży grzewczej będzie skutkować tym, że za ogrzewanie będziemy ponosić znacznie większe koszty. Z tego powodu warto zastanowić się na tym jakie materiały opałowe są obecnie dostępne i jakie możemy użyć w naszej instalacji. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie ekogroszku. Materiał ten powstaje na bazie węgla więc automatycznie kaloryczność tego materiału musi być na dobrym poziomie. Faktycznie tak właśnie jest. Ekogroszek jest materiałem o małej granulacji. Granulki ekogroszku mają średnicę od 5 do maksymalnie 25 milimetrów. W przeszłości nie było mowy o stosowaniu tak drobnych materiałów opałowych ponieważ ówczesne kotły nie były przystosowane do ich spalania. Drobny ekogroszek szybko lądował w popielniku. Natomiast obecnie stosuje się nowoczesne kotły grzewcze, które skutecznie ekogroszek mogą spalać. Jeśli chodzi o zakup materiału opałowego jakim jest ekogroszek cena za tonę wynosić może nawet połowę ceny za jedną tonę węgla. W związku z tym można łatwo policzyć, że korzystanie z ekogroszku nam się po prostu bardzo opłaca. Obecnie ekogroszek można znaleźć w praktycznie każdym składzie materiałów opałowych. Dostępny jest on również w marketach w wersji workowanej. Dzięki temu, że ekogroszek jest tak zapakowany to świetnie się z niego korzysta. Wystarczy wsypać zawartość worka do zasobnika znajdującego się przy naszym kotle grzewczym.

Ogrzewanie przy zastosowaniu ekogroszku może być naprawdę tanie. Pamiętajmy o tym by z zakupem ekogroszku czy też innych materiałów opałowych nie czekać zbyt długo. Im bliżej do zimy i do sezonu grzewczego tym bardziej rosną ceny poszczególnych materiałów opałowych. Warto zwrócić uwagę na to, że ekogroszek najtaniej zakupić można na wiosnę. Wówczas często organizowane są różne wyprzedaże posezonowe. Wtedy ekogroszek można zakupić nawet za połowę ceny z przed sezonu.