Nastała wiosna, więc teraz z tygodnia na tydzień temperatury będą coraz to wyższe, więc jest to czas, żebyśmy mogli zacząć dbać o nasz ogród, trawnik i wiele innych rzeczy jakie mamy dookoła swojego domu. Nic więc dziwnego, ze jedną z pierwszych rzeczy za jakie najwięcej ludzi się bierze to wertykulacja trawnika, gdyż po długiej ziemie jest w nim bardzo duża liczba różnego rodzaju nieczystości, a sam trawnik nie wygląda zbyt atrakcyjnie.

Rośnie popularność wertykulacji

wertykulacja trawnika w RadomiuDopiero od paru sezonów bardzo modne i popularne stało się odświeżanie swojego trawnika po ziemie nie tylko go ścinając kosiarką, lecz wpierw go wertykulując. Oznacza to, że trzeba zakupić specjalną maszynę jaką jest wertykulator i dokładnie objechać cały nasz trawnik. Wtedy to mamy niezliczoną ilość starej i pożółkłej trawy, która tylko to przeszkadza młodym pędom trawy we wzrośnie, więc teraz na każdą wiosnę nasza trawa będzie rosła jeszcze szybciej i będzie bardziej się zielenić. Najbardziej popularna jest wertykulacja trawnika w Radomiu, gdyż to właśnie w ty  mieście, jest bardzo duża liczba sklepów, gdzie można nabyć odpowiedni do tego sprzęt. Ludzie zaczynają coraz mocniej dbać o własne trawniki przed domem, bo jakby nie patrzeć, bardzo dużo on o nas świadczy. Każdy chce by jego dom rewelacyjnie się prezentował, a żeby to uzyskać, to oczywiście trzeba mieć także zadbany trawnik, który podkreśla tylko piękno naszego domu. Wertykulatory są w różnych cenach i różnej wielkości, bo niektórzy muszą mieć potężna maszynę, ze względu na wielkie obszary zieleni, a innym z koeli wystarczy mały elektryczny wertykulator. Dzięki temu, że takie maszyny są o wiele więcej ludzi zaczyna ich używać, bo kiedyś trzeba było chodzić z grabiami i samodzielnie to robić, co jak wiadomo zawsze było o wiele bardziej meczące i czasochłonne. Teraz czynność tę wykonuje się dokładnie z taką samą łatwością jak samo koszenie trawy, a od razu widać, kto dokonał tego zabiegu, gdyż trwa jest o wiele bardziej zielona i przejrzysta dla większości osób i z daleka o wiele ładniej i lepiej się prezentuje.

Na terenie Radomia, praktycznie co drugie gospodarstwo domowe, ma po ziemie już zrobiona wertykulację własnego trawnika. Jest to czynność, którą powinno wykonać się jak najszybciej po ziemie, bo gdy nadejdzie pierwsze słońce, małe źdźbła trawy, będą miały o wiele większą szanse się robić. Nie będzie im wtedy zalegała sucha i żółta trawa, co pozytywnie wpływa na całościowy wizerunek zarówno naszego trawnika jak i ogrodu, który go otacza.