Budując dom chyba każdy marzy o własnym kominku przy, którym będzie można spędzić długie chłodne wieczory i rozkoszować się jego ciepłem. Nowoczesne innowacje pozwolą nam korzystać z niego bez zamartwiania się o panujący dookoła bałagan powstały z konieczności trzymania pod ręką drewna. Miejsce na składowanie również nie będzie zaprzątało naszych myśli. Jest to bardzo wygodna alternatywa dla tradycyjnych kominków.

Kominek, który nie potrzebuje naszej obsługi

kominek na pelletPellet cieszy się coraz większą popularnością. Jest to paliwo w postaci granulek o niskiej kaloryczności, biodegradowalne i nie zawierające sztucznych dodatków. Jest coraz częściej używany do ogrzewania budynków jednorodzinnych czy też pomieszczeń reprezentacyjnych. Podczas spalania produkuje niewielką ilość popiołu i nie emituje nieprzyjemnych zapachów. Pozwala nam on znacząco obniżyć rachunki. Dzięki niemu ogrzewamy dom w sposób bezpieczny dla domowników oraz przyjazny dla środowiska. Jego składowanie zajmuje mało miejsca. Kominek na pellet zatem jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą się cieszyć ciepłem, trzaskającym ogniem w kominku i ponadto cenią sobie wygodę użytkowania. Ogień w takiego typu kominkach rozpalany jest automatycznie, dlatego nie musimy tego robić ręcznie. Dzięki możliwości automatycznego włączania mamy możliwość ustawić dogodną dla nas temperaturę, a kominek włączy się, gdy będzie taka potrzeba i wyłączy po nagrzaniu pomieszczenia. Kominki takie posiadają dwa różne systemy dosypywania pelletu do zasobnika. Pellet może być dokładany na różny sposób na przykład przez drzwiczki umieszczone na boku obudowy lub od frontu poprzez wysuwaną szufladę. Wszystko zależy od modelu, który kupimy. Zbiornik na pellet jest bardzo pojemny, dzięki czemu paliwo może starczyć nawet na miesiąc użytkowania. Czyszczenie takiego kominka jest bardzo proste i szybkie, dzięki małej ilości popiołu, która pozostaje po spaleniu się pelletu. Nie musimy się również martwić o jego działanie podczas awarii.

Kominek na pellet to idealna alternatywa dla tradycyjnych kominków, które są opalane drewnem. Technologie w nich zastosowane pozwalają nam regulować temperaturę ogrzewania nawet bardzo dużych pomieszczeń. Sprawdzają się w domach mieszkalnych, ale także w recepcjach hotelowych lub restauracjach. Dzięki swojemu wyglądowi idealnie wpasowuje się w wystrój pomieszczenia. Jest w pełni ekologiczny i bezpieczny dla środowiska. Posiada w pełni zautomatyzowaną pracę rozpalania i wygaszania pelletu, przez co nasza ingerencja jest zmniejszona do minimum.