Każdy towar pakowany w kartony, czy specjalne folie zawsze umieszczany jest na paletach wykonanych z drewna. Wybieramy je najczęściej, gdyż służą zwykle do jednorazowego użytku i ulegają szybkiemu rozkładowi, dzięki czemu zawsze są bezpieczne dla środowiska. Idealnie pasują do wózków widłowych różnych producentów, a przewożony na nich towar w dużych tirach jest zawsze zabezpieczony przed wszystkimi możliwymi uszkodzeniami mechanicznymi. Łatwo się je również rozpakowuje, co jest istotne, gdyż nie zabiera dużo czasu.

Wybieramy producentów drewnianych palet

palety drewnianeOczywistym jest, że każde przedsiębiorstwo wysyła zagranicę swoje towary lub je importuje. Są one również przewożone przez cały nasz kraj. Zapotrzebowanie na przeróżne produkty jest duże i praktycznie w każdej branży cały dostępny i gotowy do sprzedaży towar przewożony jest na paletach. Jeśli zaś chodzi o te ostatnie, to największym zainteresowaniem cieszą się palety drewniane, które cechuje bardzo duża wytrzymałość nawet gdy przewożone na nich produkty ważą po kilkadziesiąt kilogramów. Drewno ma tę właściwość, że jest wytrzymałe oraz amortyzuje wszystkie umieszczone na paletach produkty, które nigdy nie spadają i nie powodują mechanicznych uszkodzeń przewożonych artykułów. Większość palet wykorzystywana jest do jednorazowego użytku, a że wykonane są z naturalnego tworzywa są biodegradowalne i bezpieczne dla naszego środowiska. Palety mają różną wielkość, dzięki czemu łatwo dopasować jest do nich kartony z towarem przeznaczonym do wysłania. Ich konstrukcja pozwala na przewożenie ich wózkami widłowymi pochodzącymi od różnych producentów. Każda paleta jest dzięki temu możliwa do wykorzystania i ustawna. Na drewnianych paletach możemy też przechowywać przywożony do nas towar w hurtowniach, czy halach magazynowych. Nie musimy się obawiać, iż któraś z palet spadnie, czy załamie się pod ciężarem swojego ładunku. Drewno cechuje bowiem wysoka gibkość, dzięki czemu są one bardziej wytrzymałe niż ich plastikowe odpowiedniki, które bardzo długo będą się rozkładały, gdy przestaną być już potrzebne.

Do przewożenia towarów oraz ich przechowywania w halach magazynowych wykorzystywane są najczęściej drewniane palety, które są bardzo wytrzymałe. Ułożony na nich towar ma zapewnioną stabilność, gdyż drewno jest gibkim materiałem. Część z nich wykorzystywana jest tylko do jednorazowego użytku. Pasują swoimi rozmiarami do wózków widłowych producentów różnych marek. Są ustawne i zawsze gwarantują minimalizację uszkodzeń mechanicznych przechowywanych na nich paczkach z towarem.