Podczas pierwszego przedłużania włosów popełniłam ogromny błąd polegający na nieodpowiednim ich traktowaniu. Skutek był tego taki, że włosy już po miesiącu nadawały się do wyrzucenia dlatego, kiedy w końcu zdecydowałam się znowu na przedłużanie, tym razem zadbałam o odpowiednią pielęgnacje, dzięki czemu moje włosy wciąż prezentują się doskonale pomimo tego, że minęło już sporo czasu.

Czym myć włosy przedłużanie?

delikatny szampon do włosów przedłużanychPierwszy raz przedłużała mi włosy przyjaciółka i była to metoda na micro ringi. Wykonała ona naprawdę świetną robotę, bo włosy były „zamontowane” idealnie, ale niestety po upływie około miesiąca musiałam się z nimi pożegnać. Problem jednak nie leżał w ich jakości lecz w moim złym traktowaniu. Wychodziłam z założenia, że skoro są to włosy naturalne to z pewnością wystarczą im odżywki i szampony, które stosowałam na co dzień. Sprawiło to, że w szybkim czasie przesuszyłam włosy, które stały się szorstkie, zaczęły się kołtunić oraz ku mojemu zdziwieniu również falować. Ja z natury mam proste włosy, więc nagle te doczepiane zaczęły wyglądać sztucznie i nienaturalnie. Dlatego kiedy po raz drugi przedłużałam włosy już u fryzjera od razu zapytałam, jak o nie dbać i zaczęłam się stosować do instrukcji. Podstawą pielęgnacji był delikatny szampon do włosów przedłużanych, który nie zawierał w sobie mnóstwa chemii, ale miał działanie głęboko nawilżające oraz wygładzające, a także ułatwiał tym samym rozczesywanie włosów. Stosując się do zaleceń zauważyłam, że pomimo upływu czasu moje włosy doczepiane wciąż są w znakomitej kondycji, a ponadto dzięki temu szamponowi poprawiła się również znacząco kondycja moich naturalnych włosów. Oprócz szamponu stosowałam również głęboko nawilżające odżywki, a także olejek arganowy na końcówki, aby zapobiegać ich rozdwajaniu się. Kosmetyki do włosów przedłużanych można spotkać w drogeriach, jednak warto zakupy robić mimo wszystko w internecie ponieważ tutaj mamy możliwość zapoznania się z opiami innych klientek odnośnie interesującego nas produktu.

Oczywiście, aby móc cieszyć się długo świetną jakością włosów przedłużanych należy dbać o nie nie tylko podczas mycia. Związywanie włosów w warkocz, kiedy chodzimy po domu zapobiega ich plątaniu się, z kolei szczotka z naturalnym włosiem dodatkowo nabłyszcza włosy oraz nie szarpie ich podczas rozczesywania. Ważnym jest także to, aby myć włosy w letniej wodzie ponieważ ciepła, lub nawet gorąca otwiera łuski włosa, a zimna je domyka. Takie z pozoru mało istotne kwestie mogą stanowczo przedłużyć żywotność naszych włosów.