Różnego rodzaju uroczystości, takie jak wesela czy jubileusze, wymagają specjalnej oprawy i świętowania w wyjątkowy sposób. Takie imprezy urządza się w specjalnie wynajętych lokalach. Jednym z zadań organizatorów jest ustalenie wystroju sali. Możliwości jej udekorowania jest w dzisiejszych czasach mnóstwo i zajmują się tym zazwyczaj wyspecjalizowane firmy. Co jakiś czas pojawiają się pewne trendy wystroju sal. Od kilku lat, na przykład, bardzo wiele osób, szczególnie młodych par, decyduje się na wykorzystanie do dekoracji różnego rodzaju kwiatów. 

Wieża kwiatowa na weselu

dekoracyjne wieże kwiatowePojawia się w naszym życiu wiele wyjątkowych okazji, które obchodzimy w równie wyjątkowy sposób. Jednym z najważniejszych i najbardziej uroczystych wydarzeń jest oczywiście ślub. Wesela, podobnie jak większe jubileusze, organizowane są na specjalnie wynajętych salach. Ważnym elementem takiej uroczystości jest odpowiednia dekoracja, którą zajmują się specjalnie wynajęte firmy. Do nas należy jednak wybór tematyki i kolorystyki całej dekoracji. Co jakiś czas przewija się metoda na konkretne formy strojenia sal przy różnych uroczystościach. W przypadku wesel od kilku lat trendem numer jeden są kwiaty w delikatnych odcieniach. Na sali stają bardzo często dekoracyjne wieże kwiatowe, które dodają niesamowitego uroku sali weselnej. Taka wieża kwiatowa to kaskadowo ułożony kwietnik, który tworzy żywą rzeźbę. Poza salami weselnymi takie wieże kwiatowe możemy spotkać również na ulicach miast w miejscach, gdzie nie ma bezpośredniego dostępu do ziemi, bo na przykład całość wyłożona jest kostką brukową. Czasami podziwiamy całe aleje takich wież kwiatowych, nie mając pojęcia, w jaki sposób zostały one wykonane i jakiej pielęgnacji wymagają. Takie wieże mają swoje własne systemy nawadniania, które powodują, że nikt nie musi biegać po mieście z konewką w celu podlania każdego kwiatka oddzielnie. Wiadomo, że na salach weselnych takie wieże podlewane są ręcznie, w końcu wstawia się je tylko na chwilę, jednak w centrach miast musi być to odpowiednio logistycznie rozwiązane.

Organizacja różnego rodzaju uroczystości na specjalnie wynajętych salach wymaga od nas wielu przygotowań. Jednym z elementów jest ustalenie, jak ma wyglądać dekoracja sali. W ostatnich latach niezwykle modne są kwiatowe motywy przewodnie. Szczególnie na weselach stawia się często na sali kwiaty w postaci dekoracyjnych wież, które możemy kojarzyć z centrów miast. Takie dekoracyjne wieże to nic innego jak kaskadowo ustawione kwiaty na specjalnej konstrukcji. 

 

Kategorie: Ogród