Założyłam niewielką firmę, która z czasem jednak – gdy przybywały nowe zlecenia – zaczęła nie tylko potrzebować nowych pracowników, ale i miejsca do pracy dla nich. Przeniesienie się w nowe miejsce było kosztowne, dlatego tym bardziej istotne dla mnie było to, by to miejsce odpowiednio chronić przed włamaniem. W końcu w samej firmie jest masa bardzo drogich sprzętów – chociażby komputerów, a wolałabym, by nie tylko alarm poinformował o złodziejach, ale żeby oni w ogóle nie mogli się dostać do środka. 

Najskuteczniejsze rolety powstrzymujące włamanie 

rolety zewnętrzne bydgoszczDlatego nowy budynek dla mojej firmy potrzebował ochrony – ochrony od zewnątrz, która nie pozwoli dostać się komukolwiek przed same okna. Stąd pomysł na antywłamaniowe rolety. Jeśli chodzi o rolety zewnętrzne bydgoszcz daje wiele możliwości tak ich zakupu, jak i montażu. Przez to, że jest kilka miejsc zajmujących się tym, a każdy chce mieć jak najwięcej klientów, łatwo można wybrać coś dla siebie – bo każda firma, walcząc o rozgłos, podnosi też swoje standardy, by być lepszym niż konkurencja. Dlatego samo wybranie miejsca, które zamontuje rolety, nie było trudne. Nie musiałam ściągać fachowców znikąd – ci na miejscu, w Bydgoszczy, okazali się najlepsi. Co zaś się samych rolet tyczy, tutaj już musiałam się dłużej zastanowić. Oczywiście, panowie z firmy, którą wybrałam, bardzo mi w tym pomogli, opowiadając o każdym modelu tak, bym mogła sama podjąć świadomą decyzję. Co prawda, na początku myślałam o jakiś zwykłych roletach zewnętrznych, szybko ten pomysł został mi jednak wybity z głowy. One tak naprawdę nie chronią przed włamaniem – łatwo je otworzyć od zewnątrz. Ostatecznie, to nie grubość samego materiału, ale to, jaką trudność zajmuje otworzenie rolety, świadczy o jej cenie. Ja nie miałam zamiaru ryzykować kupując coś niesprawdzonego, co okaże się inwestycją na pokaz. Moje rolety miały nieproszonych gości zatrzymywać na zewnątrz, a nie tylko odstraszać. Dlatego zdecydowałam się na kupno rolet zewnętrznych, ale antywłamaniowych, czyli takich, które posiadają blokadę, niepozwalającą na ich podważenie od zewnątrz. 

Zakup sprawdził się doskonale. Nie tylko jeśli chodzi o aspekty antywłamaniowe. Rolety zewnętrzne pomogły też bardzo samym pracownikom z prostej przyczyny – dzięki swojej funkcji częściowego przepuszczania słońca, ograniczały wpadające do biura promienie, dzięki czemu same pokoje się zbytnio nie nagrzewały, a sami pracownicy mogli pracować, nie będąc oślepianymi nawet przy intensywnym słońcu, nawet, jeśli ich biuro znalazło się od południa.