Depilacja laserowa jest idealnym rozwiązaniem, aby uzyskać idealnie gładką skórę bez zbędnego owłosienia na długi czas. W wielu gabinetach kosmetycznych stosowana jest z powodzeniem od kilku lat. Najczęściej używane są urządzenia laserowe IPL oraz diodowe. Pierwsze pozwalają uzyskać efekt gładkiej skóry tylko przez określony czas. Znacznie trwalsze rezultaty uzyskuje się przy zastosowaniu terapii laserowej diodowej. Jednym z najbardziej popularnych na rynku jest laser Lightsheer.

Lasery diodowe używane w gabinetach kosmetycznych

laser lightsheer duet do gabinetówWystępuje w wielu wersjach różniących się budową, głowicami oraz oprogramowaniem. Przeznaczony jest do użytku profesjonalnego, a jego używanie jest bardzo intuicyjne i łatwe. Urządzenia Lightsheer posiadają wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa i jakości respektowane na całym świecie. Dlatego laser Lightsheer Duet do gabinetów wybierany jest najczęściej. Posiada podwójną głowicę, dzięki której można skutecznie usunąć owłosienie nawet z najbardziej trudnych obszarów ciała. Dwie niezależne głowice mogą być używane na duże obszary oraz delikatną i cienką skórę. Działanie laserów diodowych opiera się na działaniu wiązki światła bezpośrednio na barwnik znajdujący się w włosie. Wiązka światła zostaje zamieniona w energię cieplną i w skuteczny sposób eliminuje i uszkadza macierz włosa. Proces ten doprowadza do obumarcia włosa, a następnie jego wypadnięcia. Najskuteczniej laser działa przy ciemnych i grubych włosach, posiadających bardzo duże stężenie melaniny. Zabieg można wykonać przy każdym fototypie skóry, a urządzenie odpowiednio skonfigurować. Lightsheer usuwa włosy jasne i rude, a także cienkie i delikatne. Zabiegi należy powtarzać kilkakrotnie, celem usunięcia jak największej ilości zbędnego owłosienia.Włosy są w różnym stanie wzrostu i najłatwiej usunąć te, które znajdują się w pierwszej fazie. Zabieg laserowego usuwania owłosienia przy użyciu Lightsheer Duet jest niezwykle komfortowy i bezbolesny.

Podczas serii zabiegów można skutecznie i trwale usunąć nawet do 95% zbędnego owłosienia. Przed zabiegiem najlepiej skorzystać z bezpłatnej konsultacji, na której można uzyskać wszelkie informacje dotyczące przebiegu i pielęgnacji skóry po zabiegu. Samo usuwanie owłosienia trwa zaledwie kilkanaście minut, a bezpośrednio po nim skóra jest delikatnie zaczerwieniona i opuchnięta. Proces ten mija po kilku godzinach lub dniach, a o skórę należy odpowiednio zadbać używając delikatnych i nie drażniących kosmetyków. Ceny zabiegów uzależnione są od obszaru objętego depilacją, a także mogą się różnić pomiędzy salonami.