Wakacje, słońce, plaża i woda… Według mnie tak wyglądają idealny wypoczynek. W tym roku postanowiłam wraz z chłopakiem wybrać się na mazury. Czego potrzeba młodym ludziom w wakacje jak nie słońca i jeziora? W planach mamy biwakowanie na łonie natury, bez głośnych pól namiotowych oraz kampingów. Wiadomo, że takie wakacje można planować, jednak na ich spędzenie w takiej formie ma wpływ bardzo wiele czynników między innymi pogoda…

Wakacje pod namiotem bez ładowarki

ładowarka samochodowaRzeczywiście najważniejsza w przypadku biwakowania jest pogoda. Wiadomo, że jak będzie tydzień bez przerwy lało to nici z planów. Jednak oprócz pogody liczy się również dostęp do mediów na przykład energii elektrycznej. Prawda jest taka, że żyjemy w czasach, w których bardzo ciężko obejść się bez smartfona. Jest to nasz sposób komunikowania się ze światem, ale również mapa i rozrywka w jednym. Na dziko pod namiotem niestety nie ma dostępu do energii elektrycznej, żeby podłączyć ładowarkę. Stwierdziłam, że na podróż przyda nam się dobra ładowarka samochodowa. Szczególny nacisk stawiam na słowo dobra, czyli taka, która jest w stanie naładować mój telefon podczas używania nawigacji. Niestety ta, którą obecnie posiada nie ma takich właściwości. Telefon pod nią podłączony jedynie wolniej się rozładowuje. Na miejscu nie będziemy pokonywać zbyt dużych odcinków, dlatego potrzebujemy mocy, żeby nasze telefony miały możliwość się naładować nawet na krótkich trasach. Wiem, że istnieje taka ładowarka samochodowa, ponieważ zdążyłam już przeczytać kilka opinii w internecie na ten temat. Wiem też, że zakup dobrej ładowarki wiąże się z wyższą ceną, ale za dobre rzeczy niestety trzeba płacić. Jestem najlepszym tego przykładem jeśli chodzi o ładowarkę samochodową, którą zakupiłam wcześniej. Zresztą pod ładowarkę samochodową mamy również malutki czajnik, dzięki czemu szybciej uda nam się zagotować wodę na kawę lub herbatę, niż jakbyśmy mieli specjalnie w tym celu rozpalać ognisko. Jednak człowiek się przyzwyczaja do postępu, a wygody niestety ciężko się oduczyć. 

Termin wyjazdu się zbliża. Mam nadzieję, że pogoda nie popsuje nam planów, a ładowarka samochodowa świetnie się spisze. Już testowaliśmy ją podczas krótszej drogi i rzeczywiście posiada ona takie właściwości jakie chcieliśmy, czyli ładuje, a nie tylko spowalnia proces rozładowywania baterii przy uruchomionej nawigacji. Liczę na to, że uda nam się przeżyć na dziko, bez udogodnień do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. Jedyne co mamy zamiar robić na polach namiotowych to się kąpać pod prysznicem. 

Kategorie: Zakupy