Produktem bardzo często wybieranym przez osoby, które zdecydowały się rozpocząć działalność w postaci wykonywania różnych ozdób dodatków, czy prostych ubrań przy użyciu drutów jest włóczka. Zakupić ją możemy w każdym sklepie z akcesoriami krawieckimi, czy też pasmanterią. Włóczka otrzymywana jest z wełny różnych gatunków zwierząt. Najbardziej popularna uzyskiwana jest z wełny owczej. Duża popularność produktów wytwarzanych z wełny sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na ich wykonywanie w ramach swoich pasji i zainteresowań.

Wybór cieniowanej włóczki

cieniowana włóczka bawełnianaNiektórzy nawet decydują się na wykonywanie prostych wyrobów, a następnie na ich sprzedaż. Dotyczy to zarówno sprzedaży w sklepach internetowych, jak również na różnego rodzaju kiermaszach, czy odpustach. Dzięki temu pasja i zdolności manualne takich osób są doceniane. Decydując się na rozpoczęcie wykonywania produktów z wełny przy użyciu drutów warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju materiały oraz przyrządy. Do najbardziej podstawowych możemy zaliczyć włóczkę oraz druty. Druty możemy kupić w różnych rozmiarach. chodzi tutaj o ich długość oraz grubość. Od tego zależy wielkość ściegów, jaką będziemy mogli otrzymać. Z kolei drugim podstawowym produktem jest włóczka. Zakupić ją możemy także w różnych grubościach, a oprócz tego także w różnych kolorach. Umożliwia ona tworzenie bardzo ciekawych i kolorowych produktów. Możemy ją nabyć nie tylko w wersji jednokolorowej, ale także w wersji wielokolorowej. Z tego też powodu cieniowana włóczka bawełniana jest bardzo często wybierana przez osoby, które chcą uzyskać bardzo ciekawy odcień na wyrobach, które wytwarzają. Jest to możliwe dzięki temu, że włóczka cieniowana na jednej nici zawiera kilka różnych kolorów, albo odcienie jednego i tego samego koloru. Pozwala to na dostosowanie odpowiedniego rozmieszczenia kolorów na danym produkcie. Łączenie poszczególnych kolorów lub ich odcieni jest w takim przypadku dużo łatwiejsze. Z tego też powodu ten rodzaj włóczki polecany jest zarówno dla osób początkujących, jak również dla tych bardziej doświadczonych.

Włóczka należy do jednego z tańszych surowców w przemyśle krawieckim. Koszt zakupu jednej sztuki włóczki wynosi zazwyczaj kilka złotych. Wszystko zależy oczywiście od specyfikacji danego produktu. Istotna jest przede wszystkim grubość nici oraz długość kłębka. Za grubszą włóczkę zazwyczaj zmuszeni jesteśmy zapłacić nieco więcej, niż za włóczkę cieńszą. Istnieje jednak wyjątek od tej reguły, jest to włóczka kaszmirowa, która jest droższa.