Biała sukienka, garnitur, sala, catering, zespół. To tylko kilka z zadań, które trzeba zorganizować przed własnym ślubem. Wielu osobom przysparza to ogromnych problemów. Nic więc dziwnego, że jest to temat, który nierzadko sprawia, że nie możemy spać po nocach, a dodatkowo sprawia, że mamy bardzo dużo stresów. Sprawa staje się coraz bardziej skomplikowana, kiedy zastanowimy się nad tym jaki charakter ma mieć nasze wesele. Co to znaczy?

Wesele tradycyjne to świetna alternatywa

tradycyjne wesele w ząbkachChodzi przede wszystkim o styl: czy ma być on nowoczesny, tradycyjny, czy może bardziej nowatorski. Wszystko jest uzależnione od wielu czynników. Przede wszystkim jest to zależne od tradycji rodzinnych, przekonań i chęci Państwa młodych. Jednak warto zauważyć, że młodzi ludzie, coraz częściej wybierają wersję tradycyjnego ślubu. Jak widać mamy do czynienie z powrotem do tak zwanych korzeni. Istnieje wiele firm, konsultantów, którzy znają się na tym. Dosyć częste zdają się tradycyjne wesele w ząbkach. Jednak przejdźmy do sprawy od początku. Organizując tradycyjny ślub, wszystko wygląda bardzo podobnie, tak jak w przypadku klasycznego ślubu. O różnicach powiemy nieco później. Organizację ślubu należy rozpocząć od tego, aby wszystko dobrze zaplanować. Spisać na kartce. Skonsultować z przyszłym małżonkiem. Utworzona lista pomaga na zachowanie porządku i jasności działania. Pierwszą sprawą, która powinna znaleźć się na liście to znalezienie sali. To wymaga największej uwagi. i to nierzadko sprawia nam wielkich problemów. Warto załatwić to na samym początku. Kolejna kwestia to catering. W przypadku tradycyjnego wesela należy dołożyć jeden element w postaci tak zwanego wiejskiego stołu. Teraz – jeżeli w naszej rodzinie są osoby nie pijące, stół wiejski będzie idealnym rozwiązaniem. Uszanujemy uczucia innych osób i swoje własne. Kolejna sprawa to oczywiście nic innego jak suknia i garnitur. W przypadku tradycyjnego wesela, można pokusić się o tradycyjną suknię na przykład z polskimi motywami, symboliką. Dosyć częstą rzeczą są tradycyjne, polskie fryzury i wianki. To bardzo piękny i jednocześnie polski symbol, który idealnie wkomponuje się w charakter tradycyjnego wesela.

Jeszcze jedną rzeczą, o której trzeba pamiętać to oczywiście dobra kapela i wodzirej. Jeżeli zależy na na tym, aby nasz ślub był wyjątkowy, wybierzmy kapelę ludową, która będzie miała rozszerzony repertuar muzyczny. Dobra organizacja ślubu to podstawa. Jednak należy pamiętać, że jest to najważniejszy dzień w życiu i warto jest zainwestować w niego dużo czasu, siły i energii.