Fachowe audyty fotowoltaiki

Energia elektryczna może być wytwarzana na kilka sposobów. Obecnie wiele osób szuka rozwiązań, które pozwalają nie tylko zaoszczędzić na coraz wyższych rachunkach za prąd ale również pozwolą na ochronę naszej planety. Wytwarzanie energii elektrycznej poprzez panele fotowoltaiczne jest bardzo bezpieczną kwestią dla naszego środowiska naturalnego i bardzo dużo zakładów decyduje się na taki krok również mając na względzie tą kwestię.

Przeprowadzenie fachowych audytów fotowoltaiki

fachowy audyt fotowoltaikaZałożenie paneli fotowoltaicznych nie jest kwestią prostą i tanią, ale przy pomocy fachowych doradców i odpowiedniej firmy można to zrobić szybko i sprawnie i cieszyć się oszczędnością za energię elektryczną, która bardzo szybko zwróci koszt założonych paneli i pozwoli na przypływy gotówki, która wydawana byłaby dla firm energetycznych. Żeby założyć panele niezbędne jest najpierw wykonanie tak zwanego audyty fotowoltaicznego- wybieramy firmę, która przyjeżdża na miejsce i wykonuje właśnie ten pierwszy krok. Przeprowadzając fachowy audyt fotowoltaika jest oceniana pod względem możliwości na danym terenie. Jeśli jest to kwestia zakładania paneli podczas budowy domu, już na tym etapie można ocenić odpowiednio dach, sprawdzić jego pokrycie czy konstrukcję a także odpowiednie ustawienie pod kątem padania promieni słonecznych. Bardziej skomplikowaną kwestią jest założenie paneli na pobudowanym budynku. Wtedy kluczową rolę pełni taki audyt, który pozwoli ocenić, czy instalacja jest możliwa do założenia na dachu domu, czy też w pobliżu domu. Bardzo ważną kwestią jest wtedy dobór parametrów paneli. Podczas audytu zapada decyzja, czy panele będą na dachu czy też będzie to położenie gruntowe. Każda informacja o budynku jest bardzo istotna dla audytora. Kolejnymi krokami audytu jest analiza ekonomiczna zużywanego prądu- ile jesteśmy w stanie oszczędzić i jaki czas to potrwa jak również wyceniany jest koszt instalacji fotowoltaicznej i możliwość jej finansowania. Analiza zacienienia jest tutaj również kluczowa- jak najwięcej promieni słonecznych musi docierać do paneli aby były one efektywne ekonomicznie i energetycznie.

Wiele firm proponuje taką wizytę bezpłatnie- jednak nie dajmy się namówić niektórym firmom, które usilnie szukają klientów. Najlepiej samemu wybrać firmę, która ma dobre opinie a jeszcze lepiej, kiedy znamy kogoś, kto jest zadowolony z instalacji i może daną firmę nam polecić. tylko profesjonalne firmy pozwolą nam uzyskać zadowalający efekt na dług czas bez zbędnych formalności i dodatkowych, ukrytych kosztów.