Odpowiednia sól morska do akwarium

Fani akwarystyki dzielą się na tych, którzy hodują ryby słodkowodne i tych, którzy hodują ryby słonowodne. Ci drudzy mają zdecydowanie trochę trudniej, ponieważ muszą manualnie dosalać wodę za pomocą specjalnie do tego celu produkowaną solą akwarystyczną. Czego się nie zrobi dla dobra naszych ukochanych rybek?

Sól dla rybek

sól morska do akwariumRynek akwarystyczny oferuje dwa rodzaje soli: do wyboru mamy sole syntetyczne i naturalne. Te dodatkowo dzielą się na kolejne dwie kategorie. Sole ubogie wykorzystuje się przy uruchamianiu i zakładaniu hodowli w akwarium. Sole bogate w składniki mineralne są za to wykorzystywane w akwariach, w których występują koralowce, jedne z najkapryśniejszych i najbardziej wymagających organizmów. Dobrej jakości sól morska do akwarium to taka, która szybko się rozpuszcza i nie pozostawia po sobie żadnego osadu i zanieczyszczeń. Producenci dbają o to, żeby nawet niedoświadczeni akwaryści poradzili sobie z proporcjonalnym wymieszaniem soli i zamieszczają na opakowaniu produktu niezbędne informacje.   Profesjonalni akwaryści zalecają nie skracać czasu mieszania, który powinien zająć co najmniej dwadzieścia cztery godziny. Do tego procesu używa się elektrycznej pompki. W składzie soli znajdują się cenne składniki mineralne, które gwarantują optymalne warunki rozwoju dla naszej podwodnej fauny i flory. Ważnymi czynnikami w składzie soli jest również jej wartość pH. Warto też zaopatrzyć się w sól, której jakość poświadczają certyfikaty.

Jak dobrać odpowiednią dla naszego akwarium sól? Najlepiej skorzystać w tym procesie z rady bardziej doświadczonych kolegów i specjalistów. Wiedza znaleziona na internetowych forach może okazać się niewystarczająca. Wybór soli jest ogromny i może nas przerosnąć. Zapytanie o pomoc jest w tym przypadku wskazany, dla dobra naszej podwodnej hodowli.