Zalety suchych kąpieli kwasowęglowych

 

Często jeździmy do różnego typu uzdrowisk czy miejsc, w których zażywamy wszelkiego typu kuracji dla naszego ciała. Jakie zabiegi wybrać, aby w pełni korzystać z dóbr, jakie daje nam natura w uzdrowiskach i miejscach, w których korzystamy z usług kosmetycznych?

Jak działa sucha kąpiel kwasowęglowa?

suche kąpiele kwasowęgloweNiektóre dobra natury stosuje się od dawnych czasów, z powodzeniem. Jest to na przykład kwas węglowy, który leczył objawy dny moczanowej już w dawnych czasach. Suche kąpiele kwasowęglowe są popularne do dzisiaj i mają wiele zastosowań w leczeniu coraz większej liczby schorzeń. Do celów leczniczych ze względu na wysokie zapotrzebowanie stosuje się już nie tylko naturalnie wytworzone wody węglowe ale opanowano wytwarzanie sztuczne. Leczenie opiera się głównie na obecności naturalnego dwutlenku węgla i na towarzyszących wodorowęglanach. Dwutlenek węgla jest gazem nietoksycznym, który rozpuszcza się w wodzie, co zależy od ciśnienia. Suche kąpiele węglowe są nazywane też kąpielami kwasowęglowymi, które stosuje się przede wszystkim wtedy, kiedy konieczne jest włączenie działania hydrostatycznego wody, co jest często zalecane przez lekarzy lub fizjoterapeutów w ramach zabiegów rehabilitacyjnych. Do kąpieli gazowych wykorzystuje się ujęcia naturalne dwutlenku węgla wydobywającego się z wody lub powstałego poprzez odgazowanie wody wodorowęglanowej. Najwięcej gazu podczas kąpieli przenosi się do organizmu poprzez skórę, która się nim nasącza a miejscem na ciele, przez które gaz jest pochłaniany to przede wszystkim plecy.

Są dostępne różne zabiegi z jego wykorzystaniem, dające wspaniałe efekty zarówno pod względem polepszenia zdrowia jak i pod względem polepszenia urody czy samopoczucia. Kąpiel taka trwa kilka minut ale już praktycznie od razu widoczne i odczuwalne są efekty i jej zalety.