Komfort i wygoda niepełnosprawnych

 

Niepełnosprawność niesie za sobą wiele przyziemnych trudności – kłopoty z poruszaniem się, brak udogodnień dla niepełnosprawnych w miejscach publicznych i zaniżona wrażliwość ludzi na osoby chore. Jeśli mamy możliwość udogodnić życie osobie niepełnosprawnej, to warto wykorzystać najnowsze rozwiązania, takie jak inwalidzki skuter elektryczny.

Skuter dla osób niepełnosprawnych

skuter inwalidzkiWidok osób starszych na skuterach inwalidzkich to niezwykle powszechny widok u naszych zachodnich sąsiadów. W Polsce pomysł ten staje się coraz bardziej popularny, choć wciąż nie każda osoba niepełnosprawna jest świadoma, że istnieje taka możliwość. Skuter inwalidzki to pojazd elektryczny, który umożliwia sprawne i szybkie przemieszczanie się po mieście, dzięki czemu w znacznym stopniu zwiększa się niezależność osób niepełnosprawnych. Wózki inwalidzkie są znacznym utrudnieniem dla osób, które nie mają pełnej sprawności i siły w rękach, dlatego wciąż są skazane na pomoc innych osób. Skuter elektryczny jest w pełni bezpieczny, bowiem posiada zabezpieczone siedzisko, a także trzy lub cztery koła. Wygodny i prosty w użyciu hamulec i gaz pozwalają zrozumieć zasady działania tego pojazdu nawet najstarszym użytkownikom. Jest to też doskonała forma aktywizacji osób starszych, które dotychczas przez brak innych możliwości spędzały większość czasu w domu. Poruszając się na skuterze mogą decydować o swoim dniu i spędzać go w takiej formie, na jaką mają ochotę. Wybór sprzętu wysokiej jakości i o solidnym akumulatorze da pewność, że będzie bezawaryjnie służył przez długie lata.

Skuter dla inwalidów to już symbol aktywnego seniora, który niezależnie od przeciwności losu dba o swoją niezależność i wolność. Warto uświadomić każdej osobie starszej i niepełnosprawnej istnienie takich pojazdów, aby sami mogli zadecydować o ich zakupie i użytkowaniu.