Domowy relaks – hydromasaż

 

Sposoby na udany relaks są różne. Niektórzy wolą poczytać książkę, inni obejrzeć ciekawy film, ktoś powie, że najbardziej relaksuje go długi spacer po lesie. Wieczorny relaks może być połączony z codzienną higieną. Po zadbaniu o czystość swojego ciała wystarczy nacisnąć przycisk i cieszyć się relaksem.

Relaksacyjna kąpiel w wannie z hydromasażem

wanny z hydromasażemCzęść z nas preferuje szybki prysznic o poranku, drudzy wolą wieczorną, długą kąpiel w wannie. Po ciężkim dniu możemy połączyć wieczorny rytuał kąpieli z relaksacyjnym hydromasażem. Do wyboru znajdziemy wanny o różnych kształtach – owalne lub prostokątne. Będziemy mogli wybrać te narożne, lub wolnostojące. Dobierzemy też najlepszy do naszego wnętrza rozmiar wanny. Jeśli pozwoli nam czas każdego wieczora będziemy mogli cieszyć się dawką relaksu z wanny z hydromasażem. Zadbajmy o odpowiednią temperaturę wody – niech będzie dość ciepła, by rozluźnić mięśnie, ale nie tak gorąca, by dłuższa niż kilka minut kąpiel stała się trudna do zniesienia. Dla większego odprężenia możemy zaopatrzyć się w olejki do kąpieli lub inne dodatki, które umilą nam czas spędzony w wannie. Dobrym pomysłem będzie też wyłączenie telefonu, żeby nikt nie przerwał nam odpoczynku. Jeśli mamy możliwość możemy włączyć ulubioną muzykę, która dodatkowo nas zrelaksuje. Dla innych delikatny szum pracy hydromasażu jest wystarczającą melodią. Taka kąpiel to nie tylko relaks, to także korzyści zdrowotne. Hydromasaż polecany jest dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa lub problemy z układem oddechowym.

Niezwykłym wariantem hydromasażu są balie ogrodowe wzbogacone o ten system. Dla właścicieli przydomowych, prywatnych ogródków to okazja do relaksującej kąpieli na świeżym powietrzu. Nawet największy stres powinien rozpłynąć się w gorącej, parującej wodzie.