Odbycie kursu wspinaczkowego

 

Mój nowy chłopak był bardzo aktywny i często wyjeżdżał. Uwielbiał skakać ze spadochronem, kochał wspinaczki. Postanowiłam nieco mu dorównać, bo też chciałam z nim wyjeżdżać. Zależało mi na nim i tylko dlatego chciałam razem z nim dzielić wspólne pasje czy zainteresowania.

Znalezienie kursu wspinaczkowego w dobrej cenie

kurs wspinaczkowyTylko wspinaczki mnie interesowały i na nich zdecydowałam się skupić. Miałam jednak świadomość, że bez żadnego przygotowania nie mam co się rzucać na głęboką wodę, ponieważ tylko bym się ośmieszyła. Wiedziałam jednak doskonale co robić. Postanowiłam, że zapiszę się na kurs wspinaczkowy a dopiero potem wyjadę ze swoim chłopakiem Maćkiem w góry. Oczywiście w grę wchodził tylko kurs podstawowy, ponieważ nie miałam żadnego doświadczenia. Zapisałam się na ten kurs, który ku mojemu zaskoczeniu kosztował taniej, niż sądziłam, ale to był tylko atut. Kurs trwał kilka dni. Najpierw odbyła się prezentacja sprzętu, którego używa się w trakcie wspinaczki. Następnie omówione zostały wszystkie zasady bezpieczeństwa w czasie wspinania, co było ważne, gdyż dowiedziałam się wielu istotnych rzeczy, o których tak naprawdę nie miałam pojęcia. Bardzo dokładnie omówiona także została asekuracja. Kurs prowadził bardzo doświadczony wspinacz, który od samego początku wzbudził we mnie ogromne zainteresowanie. Kiedy już ukończyła się teoria, to zaczęły się zajęcia praktyczne. Ze wspinaniem radziłam sobie najlepiej ze wszystkich i szkoleniowiec mnie chwalił.

Zainwestowałam w najlepszy sprzęt do wspinaczki i wyjechałam ze swoim chłopakiem w góry. Początkowo się o mnie martwił, ale szybko zauważył, że świetnie sobie radzę. Zaimponowałam mu a na tym mi właśnie zależało. Od tego czasu zawsze wyjeżdżałam z nim w góry i razem się wspinaliśmy.