Mój ulubiony sos sriracha

Cześć wszystkim, jestem zwolennikiem kuchni z dodatkiem ostrych przypraw i sosów. Uwielbiam pikantne dania, zazwyczaj sam sobie je gotuję. Mieszkam z moją narzeczoną, która nie rozumie moich kulinarnych upodobań nigdy nie je wraz ze mną moich potraw, nie wie, co traci. Wiele razy próbowałem ją przekonać do moich dań, przygotowywałem jej trochę łagodniejsze ich wersje i o dziwo ku mojemu miłemu zaskoczeniu w końcu się przekonała.

Główny dodatek do dań, czyli sos sriracha 

sos chili srirachaUważam, że jestem dobrym kucharzem, zwolennikom ostrej kuchni zazwyczaj smakują moje potrawy. Swoje dania tworze sam z głowy, raczej rzadko inspiruję się książkami kucharskimi. Bardzo ucieszyło mnie, gdy moja partnerka w końcu zaczęła doceniać moją kuchnię, a to wszystko dzięki jednemu dodatkowi. Kupiłem jakiś czas temu sos chili sriracha, wypróbowałem już wiele firm oferujących takie sosy, jednak ten, na który ostatnio natrafiłem okazał się być najlepszy ze wszystkich, jakie kiedykolwiek próbowałem. Przyrządziłem makaron z krewetkami, do którego dodałem odrobinę tego sosu, poczęstowałem moim daniem swoją narzeczoną. Myślałem, że jak zwykle będzie marudzić, że coś jej nie smakuje, że jest za ostre, jednak tak nie było, zjadła wszystko ze smakiem. Oczywiście napomknęła, że było nieco ostre, ale bardzo jej smakowało. Na drugi dzień zrobiłem kolejne danie z dodatkiem tego sosu, dodałem go jednak trochę więcej. Moja partnerka znów zjadła wszystko z uśmiechem na twarzy, chyba nawet nie poczuła, że dodałem więcej ostrego sosu.

Z dnia na dzień gotowałem dla niej coraz to ostrzejsze potrawy, zauważyłem, że powoli przyzwyczaja się do tego smaku, nawet sama robiąc sobie kanapki do pracy dodawała sobie odrobinę wcześniej wspomnianego już sosu. Mój cel w końcu został osiągnięty, teraz razem możemy się delektować ostrym jedzeniem, z czego niezmiernie się cieszę.