Wybór tablicy dla dziecka

Tablice coraz częściej można spotkać w dziecięcych pokojach. Niegdyś rodzice kupowali dzieciom tradycyjne czarne tablice, po których można pisać kredą. Dziś zdecydowanie górują białe tablice magnetyczne, na których możemy przypiąć różne informacje za pomocą magnesów.

Walory tablicy magnetycznej 

tablica magnetycznaWykorzystanie tablicy w edukacji nie jest nowością. Od lat w szkołach tablice stanowią podstawę wyposażenia każdej klasopracowni. Myśląc jednak o tablicy, mamy przed oczyma czarną, szeroką deskę służącą do pisania na niej kredą. Dziś takie przedmioty powoli odchodzą do lamusa. O wiele częściej spotykamy w szkole tablice magnetyczne. Takie produkty są lepsze, dlatego że możemy stosować na nich magnesy oraz pisać po nich mazakami ścieralnymi na sucho. Wiele osób uczula kreda, w związku z czym nie mogą jej używać. Mazaki są praktyczniejsze. Przede wszystkim nie pylą. W pokoju dziecięcym tablica magnetyczna będzie sprawdzała się zatem najlepiej. Dziecko nie ubrudzi się zanadto, ponieważ nie będzie musiało na mokro ścierać tablicy oraz nie pobrudzi dywanu okruchami z kredy. Dostępne są specjalne małe tablice magnetyczne do pokojów dziecięcych. Można je zawiesić na ścianie lub postawić w dowolnym miejscu. Ciekawym rozwiązaniem jest także stworzenie własnej tablicy. Można to zrobić, używając specjalnej farby magnetycznej tablicowej. Tablicę wystarczy wówczas namalować na ścianie. Walorem stworzonej przez siebie tablicy jest przede wszystkim to, że sami możemy zdecydować, jakiej ma być ona wielkości oraz jakiego kształtu. Oryginalne są między innymi tablice w kształcie domków, samochodów, czy lalek. 

Remontując pokój dziecięcy, warto pomyśleć o zakupie tablicy magnetycznej. Taki gadżet sprawi każdemu dziecku niemałą frajdę. Magnetyczne tablice umożliwiają nie tylko tworzenie na nich rysunków, ale także przypinanie do nich różnych magnesów.