Wykorzystanie ekoskóry do produkcji metek

Żyjemy w świecie pełnym wyborów – możemy wybierać wśród produktów, usług, możliwości. Tym bardziej staramy się wybierać dla siebie i innych produkty lepszej jakości. Wśród wyrobów odzieżowych coraz częściej możemy spotkać metki z ekoskóry. Dodają one ubraniom jakości i poczucia, że zostały wykonane sumiennie. To sprawia, że chętniej po takie wyroby sięgamy. 

Dlaczego metka i ekoskóra idą w parze?

metki z ekoskórySposób wykorzystania ekoskóry w produkcji metek nie kryje już żadnych tajemnic. Metki z ekoskóry są grawerowane – napisy nie są nadrukowywane czy też naszywane. Grawer sprawia, że kojarzą się z markowymi, skórzanymi butami i wydają się być po prostu drogie. Metki z ekoskóry posiadają jeszcze kilka charakterystycznych cech, obok walorów estetycznych. Są miękkie, elastyczne i delikatne. Ich powierzchnia jest gładka i są wyjątkowo cienkie. Grawer na jasnych metkach z ekoskóry jest w ciemnych odcieniach, natomiast odwrotnie jest na ciemnych metkach. Przyszycie takiej metki może być dokonane własnoręcznie – poprzez użycie igły i nitki, bądź maszynowo. Ręczne naszycie wygląda jednak bardziej domowo i  pasuje do wyrobów typu handmade. Metki z ekoskóry naszywane maszynowo wyglądają bardziej profesjonalnie i z pewnością bardziej pasują do odzieży eleganckiej i torebek. Sposób naszywania i wzoru znajdującego się na metce ograniczają się tylko do wyobraźni autora. 

Warto zadbać o jakość wykończenia odzieży, która jest przez nas produkowana i to właśnie metki z ekoskóry są swoistą wisienką na torcie dla naszego produktu. Dodają ona jakości, wskazują na staranność i dbałość o szczegóły, co jest istotną wizytówką dla każdego twórcy i projektanta. Warto więc zadbać, aby wizytówka ta była powodem do dumy i sposobem na bycie zauważonym i zapamiętanym.