Wizyta u okulisty celem zbadania wzroku

Od siódmego roku życia noszę okulary i się do nich przyzwyczaiłam. Kiedy stwierdzono mi wadę, to nie chodziłam więcej na badania, tylko cały czas nosiłam jedne i te same okulary. W szkole podstawowej mama zaprowadziła mnie do okulisty i na tym był koniec moich wizyt.

Wzrok zbadany przez doświadczonego okulistę

badanie wzroku krakówKiedy byłam dorosła, to chciałam zadbać o swoje oczy, ponieważ pracowałam przed komputerem i coraz częściej bolały mnie oczy. Zaskoczyłam się kiedyś, bo koleżanka miała astygmatyzm a w jej okularach widziałam lepiej niż we własnych. Musiałam więc znaleźć jakiegoś dobrego okulistę i wykonać u niego porządne badanie wzroku Kraków posiadał jedną z najlepszych placówek medycznych w województwie, gdzie był najlepszy okulista. Dlatego zdecydowałam się właśnie do niego zapisać na badanie. Zależało mi, żeby wykonał je okulista z doświadczeniem, ponieważ obawiałam się, że mam astygmatyzm tak jak koleżanka i nie został on wcześniej wykryty. Na wizytę długo nie czekałam, bo zapisałam się prywatnie. Lekarz badał mi wzrok dokładnie i w gabinecie spędziłam prawie trzydzieści minut. Po badaniu okazało się, że w prawym oku faktycznie miałam astygmatyzm a przez źle dobrane szkła nie widziałam tak dobrze jak powinnam. Okulista wystawił mi skierowanie na nowe szkła i polecił salon optyczny z najlepszymi okularami. Dobrze, że wykonałam badanie wzroku u tego specjalisty, bo w końcu miałam odpowiednio dopasowane szkła. Widziałam o wiele lepiej i obraz mi się nie rozmazywał.

W salonie poleconym przez tego okulistę udało mi się dobrać świetne oprawki, w których dobrze wyglądałam. Nowe okulary sprawiły, że widziałam dużo lepiej i byłam zadowolona, bo przestały mi się oczy męczyć. Zamierzałam się badać regularnie i mieć wszystko pod kontrolą.