Małe kocięta brytyjskie

Na świecie nie brakuje fanów kotów rasowych i wszechobecnych dachowców. Są to piękne i mądre zwierzęta, które przyzwyczajają się do człowieka tak samo jak psy. Możemy je kupić od sprawdzonego hodowcy, albo z ogłoszenia w gazecie. 

Gdzie kupimy kotki Brytyjskie? 

kocięta brytyjskieJeżeli nie chcemy kupować kota, to możemy go za darmo odebrać ze schroniska, gdyż tam co roku trafia ich kilkadziesiąt. Te uliczne oczywiście nie będą rasowe i też nie będą tak ładne, ale dla prawdziwego wielbiciela kotów nie ma to znaczenia. Jeżeli mamy małe dzieci w domu, to lepiej wybrać łagodne rasy. Kocięta Brytyjskie są wyjątkowo łagodnymi i przyjaznym zwierzętami, które mają dużo cierpliwości w stosunku do dzieci. Kiedy są młode, wyglądają jak małe puchate kuleczki pokryte miękkim futerkiem. Najczęściej są spotykane kocięta w kolorze szarym, ale znajdziemy też w odcieniu białym i czarnym. Ich cechą charakterystyczną są obłędnie niebieskie oczy, które występują dość rzadko. Najczęściej Brytyjczyki mają oczy w odcieniu miedzi, zieleni, lub złota. Kolor ich oczu w dużej mierze zależy od ubarwienia sierści. Kotki Brytyjskie mają krótkie łapki, długi puszysty ogon i dość mała, płaską głowę z małymi uszkami, dzięki czemu wyglądają niesamowicie słodko. Uwielbiają się bawić i są bardzo towarzyskie, dlatego świetnie się sprawdzą w rodzinie z małymi dziećmi. To wyjątkowe pieszczochy, które potrzebują stałego zainteresowania ze strony właściciela, lub domowników. Ich wygląd powoduje, że nie można się im oprzeć i trzeba choć pogłaskać. 

Są to piękne kotki, które niewiele osób w Polsce hoduje, choć cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Cena za młodego kociaka może wynosić od półtora do nawet kilku tysięcy złotych. Lepiej ich nie kupować z nielegalnych źródeł, bo mogą być nieszczepione.