Suszone owoce w krążkach

 

Dieta bogata w owoce i warzywa, zapewnia nam wszystkie niezbędne składniki, potrzebne do codziennego funkcjonowania. Dodatkowo owoce są szczególnie ważne w okresie zimowym, gdyż zawierają potężną dawkę witaminy C.

Dlaczego suszone ananasy są zdrowe?

suszony ananas krążki 1kgW okresie letnim nie trudno o owoce, bo jest ich pod dostatkiem na każdym placu, i sklepie spożywczym. Szczególnie cenne są te, które zawierają dużo witaminy C i niezbędnych antyoksydantów, które pomagają naszemu organizmowi walczyć z chorobami, stresem i opóźniają procesy starzenia komórek. W zimie musimy się pocieszyć importowanymi produktami, albo spożywać suszone odpowiedniki owoców. Popularny suszony ananas krążki 1kg jest popularnie wykorzystywany w sałatkach owocowych, deserach i wykwintnych daniach. Możemy go także spożywać samodzielnie jako przekąskę między posiłkami, gdyż świetnie zaspokaja nagły napad głodu. Jest to produkt niskokaloryczny, który mogą spożywać osoby na diecie. Jest prawdziwą bombom witaminową,szczególnie na dużą zawartość witaminy C i E. Ponadto posiada antyoksydanty, które pomagają walczyć naszemu organizmowi ze skutkami stresu i chorobami. Spożywając regularnie ananasa wspieramy naszą odporność. Jest on znany ze swoich cennych właściwości, dlatego należy go spożywać przynajmniej kilka razy w tygodniu. Suszony ananas nie traci swoich wartości odżywczych, dlatego możemy go stosować jako zamiennik świeżego owoca. Świeże owoce są krojone w plastry i w takiej formie są poddawane procesowi suszenia.

Wszystkie suszone owoce i warzywa, są doskonałą przekąską i świetnie zastępują niezdrowe produkty takie jak chipsy, czy krakersy. Nie zawierają soli, cukru, ani konserwantów, dlatego mogą go spożywać dzieci w niemalże nieograniczonych ilościach. Kilogramowe paczki są przeznaczone dla gastronomii.