Zalety współpracy z dietetykiem przy odchudzaniu

Decyzja o podjęciu wyzwania dotyczącego utraty zbędnych kilogramów to wielkie wyzwanie. Warto postawić sobie jednak cel i do niego konsekwentnie dążyć. Z pewnością motywacją dodatkową i wsparciem zarazem będzie pomoc ze strony profesjonalnego dietetyka. Obecnie nie trzeba nawet iść osobiście do gabinetu. Wiele fachowców udziela konsultacji online.

Cenne porady dietetyka

dietetyk onlineDietetyk przede wszystkim dobiera nam indywidualną dietę, dopasowaną do naszego stylu życia, naszych upodobań kulinarnych. Oczywiście należy pamiętać o tym, aby się ruszać. Dieta powinna iść w parze z rozpoczęciem aktywności fizycznej, która nam sprawia przyjemność. Nie chodzi tu jednak o to, aby osoba, która do tej pory prawie w ogóle nie ćwiczyła nagle zaczęła biegać maratony. Na początek wystarczą dłuższe spacery, później można również nieco się gimnastykować. Część osób we współczesnym świecie narzeka na zdecydowany brak czasu. I rzeczywiście mamy mnóstwo obowiązków. Dlatego nie zawsze mamy czas, aby jechać do dietetyka na indywidualne konsultacje. Na szczęście we współczesnym świecie nie jest to problem, gdyż wiele gabinetów dietetycznych udziela porad zdalnie, za pośrednictwem Internetu. Dietetyk online stara się dopasować dietę do naszych indywidualnych wymagań, potrzeb, oczekiwań. Ważne jest, aby poinformować dietetyka czy jesteśmy zdrowi, czy też cierpimy na jakąś dolegliwość. Inaczej bowiem układa się jadłospis dla osoby zdrowej, a inaczej dla osoby, która zmaga się z określonym schorzeniem natury zdrowotnej.

Warto dbać o siebie i zdrowo się odżywiać. Jednak dieta nie może być czasowym zredukowaniem ilości kalorii dostarczanych do organizmu w ciągu dnia. Należy zmienić nawyki żywieniowe na stałe. Nie powinniśmy się głodzić, ani drastycznie obcinać ilości kalorii spożywanych w ciągu dnia. Należy jadłospis ułożyć z głową, najlepiej z pomocą kompetentnego dietetyka.