Azotowy nawóz obecny w rolnictwie

Stosowanie nawozów azotowych jest powszechne we współczesnym rolnictwie. Dzięki nim możemy dostarczyć w bardzo efektywny sposób wszelkie niezbędne mikroelementy do uprawianych roślin. Bardzo ważną zaletą tych nawozów jest także przyśpieszanie wzrostu oraz wzmożenie tempa wzrostu roślin, co w bezpośredni sposób przekłada się na zyski z upraw oraz wysoką wydajność gospodarstwa rolnego.

Skuteczny nawóz typu azotowego dla upraw rolniczych

nawóz rolniczyNawozy azotowe przynoszą korzyść w stosowaniu na wszystkie zboża i rośliny uprawne. Mogą być to rośliny okopowe lub zboża ozime. Azotowy nawóz rolniczy dostarcza do roślin azot, który jest czynnikiem wpływającym na dobre ukorzenienie się roślin i zapobiegającym wymywaniu składników mineralnych. Dzięki zastosowaniu tego typu nawozów możliwe jest wzmożenie wchłaniania fosforu do roślin. Kolejną ważną zaletą stosowania nawozów azotowych jest ich funkcja regeneracyjna względem roślin uprawnych. Dzięki tego typu nawozom możemy uzyskać dobre efekty wzrostowe na przykład po okresach osłabienia odporności roślin, na przykład w zimę. Niektóre nawozy azotowe posiadają także funkcję, która w znacznej mierze ogranicza występowanie szkodliwych związków, takich jak azotany w warzywach i owocach pochodzących z nawożonych upraw. Aby nawozić rośliny nawozami azotowymi, musimy przestrzegać reguł podanych przez ich producentów. Chodzi tutaj szczególnie o przygotowywanie cieczy roboczej.

Dawki nawozów azotowych są dobierane ściśle względem rodzaju uprawianych roślin. Każda z nich potrzebuje konkretnej ilości nawozu, a w tabeli podanych przez producentów znajdziemy dokładne ilości nawozu, jakie będziemy mogli wykorzystać do naszej uprawy. Dawkowanie jest dobrane na każdą tonę warzyw, różnego rodzaju zboża czy traw.