Derma roller w walce ze zmarszczkami

 

Wiele osób jeszcze nigdy nie słyszało o urządzeniu, jaki jest derma roller. Choć to sprzęt bardzo skuteczny, wciąż nie znany szerszemu gronu. Dlaczego warto mu się przyjrzeć? Przede wszystkim dlatego, że pomaga nam walczyć ze zmarszczkami.

Jak używa się derma rollera?

derma roller na zmarszczkiDerma roller to swego rodzaju rolka. Na niej znajdziemy natomiast setki małych igiełek. Na pozór może nam się wydawać, że użycie derma rollera jest bardzo bolesne i straszne. Nic bardziej mylnego. Igiełki są małe, ale bardzo ostre. Masowanie twarzy tym urządzeniem zatem nie boli aż tak bardzo, ponieważ wszystko odbywa się bardzo szybko. Można z czasem przywyknąć do tego jak derma roller działa, a nawet i polubić ten zabieg. Oczywiście możemy zakupić sobie takie urządzenie i korzystać z niego w domu. Jeśli jednak tego nie chcemy, możemy także pójść do profesjonalnego salonu, gdzie także z pewnością nam taki zabieg wykonają. Dlaczego derma roller na zmarszczki działa tak dobrze? Przede wszystkim dlatego, że małe stany zapalne, które pojawiają się po wbiciu igiełek, pobudzają produkcję kolagenu. Jak wiemy odpowiada on za elastyczność i przede wszystkim jędrność naszej skóry. Dlatego też gdy pojawia się go w naszej skórze więcej, zmarszczki powoli się wypełniają. Stają się na początku płytsze, aż w końcu mogą być zupełnie niezauważalne. Oczywiście z derma rollera należy korzystać bardzo rozważnie i rozsądnie. Dobrze jest trzymać się odstępów czasowych pomiędzy zabiegami, by nasza skóra mogła powrócić do poprzedniego stanu.

Dziś doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że niewiele rzeczy może nam pomóc w walce ze zmarszczkami. Dlatego też warto korzystać z dobrych i przede wszystkim sprawdzonych sposobów. Takim sposobem jest korzystanie z derma rollera, który ma rewelacyjne działanie.