Jaki kocyk na wyprawkę dla dziecka?

Wśród mam panuje powszechna opinia, że na wyprawkę dla dziecka urodzonego latem można wydać dużo mniej pieniędzy niż na wyprawkę zimą. Taki pogląd ma swoje uzasadnienie, bo kiedy jest gorąco, to mniej rzeczy na siebie zakładamy i nie musimy inwestować w grube kurtki, buty, czy ciepłe czapki.

Jakie są rodzaje kocyków dla dzieci?

kocyki dla dzieci minkyW każdej wyprawce nie może zabraknąć łóżeczka, wózka, rożka, kocyka, smoczków, butelek i ubranek. Jednak trochę inne ubranka kupimy na lato, a inne na zimę. Bez względu na porę roku, najlepiej kupować bawełniane ubranka, bo są najbezpieczniejsze dla malucha. Małe dzieci potrzebują dużo ciepła i miłości, a bezpieczeństwo poza rodzicami, zapewni im dobry kocyk, czy otulacz, w którym będą ciasno owinięte. Kocyki dla dzieci minky, to dwustronny, uszyty z wysokogatunkowej bawełny i miękkiego pluszu produkt. Można w niego owijać dzieci od samego urodzenia. Chłodniejsza strona jaką jest bawełna, sprawdzi się w upalne dni, kiedy konieczny jest odpowiedni przepływ powietrza, a w chłodniejsze wieczory, nasze maleństwo możemy przykryć ciepłym pluszem, który wykazuje działanie termoregulacyjne. Dzieci uwielbiają się wtulać w miękkie tkaniny, dlatego minky sprawdzi się idealnie w pierwszych latach życia dziecka. Cieńszy kocyk na lato, a grubszy z wypełnieniem antyalergicznym na zimę, jest koniecznością. W sklepach znajdziemy także kocyki uszyte z samej bawełny, polaru, albo z miękkiej dzianiny, jednak dwustronny minky jest najlepszym kocykiem, bo nadaje się na różną pogodę.

Kocyki dostaniemy w kilku rozmiarach, dla niemowląt w kształcie kwadratu o wymiarach siedemdziesiąt pięć na siedemdziesiąt pięć centymetrów, dla trochę starczych o trzydzieści centymetrów dłuższe, a dla dzieci, które już chodzą i siedzą w rozmiarze na prawie półtora metra.