Pilarka ręczna od Makity

Jeśli chodzi o zastosowania pilarek ręcznych, mogą być one różnorodne i w dużej mierze zależą od możliwości posiadanego przez nas elektronarzędzia. Firma Makita, wśród licznych elektronarzędzi, posiada również pilarki ręczne. W poniższym tekście postaram się przybliżyć właściwości, jakimi charakteryzuje się jedna z polecanych przez tę firmę pilarek.

Charakterystyka pilarki 5604R od Makity

ręczna pilarka makita 5604rPilarką, którą chciałabym opisać w poniższym tekście jest ręczna pilarka Makita 5604R. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że jest to pilarka, która charakteryzuje się silnikiem o mocy 950 W i średnicą tarczy 165 mm. Ten model pilarki tarczowej charakteryzuje się dużym bezpieczeństwem użytkowania, które osiągane jest dzięki kilku konkretnym cechom. Wśród właściwości gwarantujących bezpieczeństwo użytkowania na pewno należy wymienić klin rozdzielczy, a także wierzchnią warstwę, którą pokryty jest uchwyt tego elektronarzędzia. Dzięki tej pokrywie pilarka dobrze leży w ręce użytkownika i nie ma możliwości jej wyślizgnięcia się, ze względu na, np. spotniałą dłoń. Komfort pracy zapewni też na pewno dodatkowy uchwyt, dzięki któremu możliwe jest lepsze zapanowanie nad urządzeniem, gdy chcemy pociąć większy element drewna. Na pewno istotną informacją, która może mieć wpływ na zakup tego urządzenia jest fakt, iż emituje ono niski poziom hałasu, co również może wpłynąć na komfort pracy, zwłaszcza, jeśli zalicza się ona do prac wykonywanych przez długie godziny.

Jeśli chodzi o gwarancję, producent umożliwia nam skorzystanie z przedłużonej do trzech lat gwarancji, jeśli tylko zdecydujemy się na zarejestrowanie naszego zakupu na stronie producenta. Na wyposażeniu podstawowym znajduje się tarcza tnąca, równoległy zderzak i klucz imbusowy, które będą nam przydatne przy obsłudze elektronarzędzia i przy wykonywaniu nim konkretnych zadań.