Karmienie psa karmą bezzbożową

 

Większość z nas a w swoim domu psa lub kota. Biorąc zwierzaka pod swój dach zobowiązaliśmy się względem niego do odpowiedzialności za jego czyny, ale również za jego kondycję zdrowotną. Do tej drugiej w dużej mierze przyczynia się karmienie i to, jakiej karmy do tego celu używamy. Niewiele osób wie, że układ trawienny psa różni się od układu trawiennego człowieka.

Jak wybierać karmę dla psa?

karmy bezzbożowe dla psówZe względu na fakt, iż pies posiada uproszczony układ trawienny, a jego ślina jest pozbawiona amylazy, która umożliwia trawienie węglowodanów, nie powinny się one zawierać w psiej diecie. W szczególności dieta psa powinna być pozbawiona zbóż, które podrażniają układ pokarmowy, często prowadząc również do niebezpiecznych alergii i uczuleń skóry i sierści naszego pupila. Mając na uwadze dobro naszego psa, producenci psich karm coraz częściej proponują nam karmy bezzbożowe dla psów. Jeśli spojrzymy na skład tego typu karmy i karmy proponowanej nam przez sklepy sieciowe, zauważymy bez większego problemu zasadnicze różnice w składzie obu typów karm. Karma bezzbożowa najczęściej swój procentowy skład opiera na zawartości różnego rodzaju mięsa – od drobiu, przez wołowinę, aż po ryby, pozostałą część karmy uzupełniając warzywami, wodorostami, witaminami i minerałami. Jeśli chodzi o karmę, która sprzedawana jest w sklepach, najczęściej produkty pochodzenia zwierzęcego zawierają się w około 5% składu, pozostałe to warzywa, witaminy, minerały, ale też zboża, które stanowią dość dużą część składu.

Karmy bezzbożowe otrzymamy bez większego problemu w sklepach zoologicznych, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Możemy je dobierać pod względem ulubionego smaku naszego psa, a także typu karmy. Co ważne, chociaż cena za karmy bezzbożowe jest wyższa niż przeciętnej karmy, musimy pamiętać, że nasz pies zje jej mniej, ponieważ jest ona bardziej treściwa.