Zabawkowy zamęt pod kontrolą – pojemniki do przechowywania

 

Zabawkowy miszmasz to zmora niejednej mamy i wszystkich dziecięcych pokojów. Poradzić sobie z nią można tylko w jeden sposób – uzupełniając wyposażenie domu o zawieszane siatki do przechowywania, drewniane skrzynie lub plastikowe kontenerki. Odpowiednie pojemniki nie tylko rozprawią się z bałaganem, lecz także udekorują mieszkanie, a przez konieczność segregacji – wspomogą dziecięcą naukę logicznego myślenia. 

Jaki pojemnik do przechowywania zabawek

pojemniki do przechowywania zabawek na kółkachZaopatrując się w pojemniki do przechowywania dziecięcych drobiazgów, zwracajmy uwagę na różne właściwości i cechy. Najważniejsze są zazwyczaj: funkcjonalny rozmiar i przeznaczenie. Do rzeczy dużych lub wielu wybierajmy pojemniki możliwie największe, do małych – niewielkie skrzynie lub szkatułki. Przy wyborze parametrów powinniśmy zwracać uwagę również na przestrzeń naszego mieszkania, np. szerokość miejsca, w którym można przedmiot o danej kubaturze umieścić. Rodzice chcący podczas sprzątania rozwijać dziecięcą percepcję i zdolność kojarzenia – muszą zaopatrywać się w pojemniki z przegrodami. Malec, układając swoje rzeczy w przypisanych im miejscach lub choćby segregując wyłącznie klocki – ćwiczy umiejętność logicznego myślenia, kształtuje intelekt. Wszyscy, którzy przywiązują wagę do aranżacji pokoju, powinni docenić kształt oraz przyjemny dla oka kolor. Zwłaszcza jeśli chodzi o skrzynię, która uzupełni wyposażenie kącika dziecięcego – wyjątkowo godne polecenia są pojemniki do przechowywania zabawek na kółkach. Mobilne „pudła”, szczególnie w dużym rozmiarze, może przesuwać zarówno dorosły, jak i malec. Nie powoduje to żadnego ryzyka dla zdrowia, a ciekawe motoryzacyjne detale, którymi ozdobiona jest zazwyczaj skrzynia, może stanowić ładne uzupełnienie reszty wizualnej całości.

Z zabawkowym nieporządkiem najlepiej poradzić mogą sobie tylko odpowiednie pojemniki. Większe i mniejsze, najczęściej plastikowe „pudła” pomogą skumulować rzeczy o podobnym przeznaczeniu w jednym miejscu, ułatwią dbanie o porządek. Zaangażowanych do pracy malców nauczą logicznej segregacji, a także utrwalą w nich nawyk sprzątania.