Specjalne poduszki zapobiegające odleżynom

 

Osoby chore, które przez długi czas przebywają w jednej pozycji, przykładowo leżąc na plecach czy na boku, narażone są na uszkodzenie tkanek oraz skóry. Można temu zapobiec i to nawet w dość prosty sposób, na przykład masując skórę i dbając o zmianę pozycji chorego.

Pneumatyczne poduszki stosowane przeciw odleżynom

poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowaStale uciskana skóra powoduje, że krew nie krąży prawidłowo w organizmie. Potem pojawiają się obrzęki, owrzodzenia, otarcia naskórka, które w przypadkach poważnych mogą prowadzić do zakażenia i nawet do śmierci. Można tego uniknąć, a dobrym sposobem jest choćby poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowa. Nie tylko osoby chore, przechodzące proces rekonwalescencji są narażone na odleżyny, ale i osoby starsze czy jeżdżące na wózku inwalidzkim. Odpowiednio dobrana do potrzeb poduszka jest świetnym pomysłem, który profilaktycznie pozwoli uniknąć nieprzyjemnych problemów z odleżynami. Dostosowuje się do kształtu człowieka i jego indywidualnych cech fizycznych, powoduje, że siły ścinające, które są odpowiedzialne za deformację naskórka, działają w znacznie ograniczonym zakresie. Poduszki dają poczucie maksymalnej ochrony skóry, co jest ich najważniejszym zadaniem, powodują, że pacjent czuje się bardziej stabilnie i komfortowo. W przypadku możliwości powstania odleżyn należy zareagować jak najszybciej, ponieważ profilaktyka daje świetne rezultaty i zawsze lepiej jest zapobiegać takim deformacjom niż później próbować je leczyć.

Działania profilaktyczne, zwłaszcza jeśli chodzi o zdrowie, są zawsze najlepszym wyjściem. Jeśli opiekujemy się osobą starszą czy chorą, przede wszystkim zadbajmy o jej ochronę oraz komfort i zdecydujmy się na używanie poduszek, które w prosty sposób zapobiegną nieprzyjemnym dolegliwościom, jak odleżyny.