Najlepsza pizza w Toruniu

 

W każdym mieście można znaleźć pizzerie: zarówno te popularne, czyli sieciówki, jak i mniej znane. Odnalezienie idealnej pizzy jest trudne, ponieważ wymaga odwiedzenia kilku restauracji i porównania serwowanych tam dań.

Jakie pizzerie warto odwiedzić w Toruniu?

popularne pizzerie w toruniuW kwestii pizzy opinie są oczywiście podzielone. Wiele zależy od osobistych preferencji klientów – niektórzy lubią ciasto grube, inni cienkie i przypalone w kamiennym piecu. Wiele dobrych opinii zbiera pizza w pubie na ulicy Szewskiej. W tym miejscu można nie tylko zjeść pyszną pizzę, ale także napić się piwa. Wnętrze jest wyjątkowe i bardzo klimatyczne. Warto zorientować się w tym, jakie są popularne pizzerie w Toruniu i gdzie można znaleźć najbardziej zadowoloną klientelę. Do takich miejsc należy znana wszystkim pizzeria na ulicy Prostej, która słynie z tego, że serwuje wyłącznie pizzę i barszcz czerwony. Jest to miejsce na gastronomicznej mapie miasta, które koniecznie muszą odwiedzić fani pizzy na grubym cieście. Lubianą i klimatyczną pizzerią jest restauracja znajdująca się na ulicy Podmurnej. Jest to miejsce, w którym dostaniemy nie tylko pyszną pizzę, ale także makarony czy sałatki. Popularnym i znanym z dobrych włoskich placków miejscem jest pizzeria w stylu włoskiej restauracji z „Ojca Chrzestnego” na ulicy Dziewulskiego. W lokalu można usiąść na wyjątkowo wygodnych kanapach i fotelach i zjeść największą pizzę w mieście. Dostępne są rozmiary standardowe, czyli mała, duża i familijna, ale prócz tego istnieje możliwość zamówienia pizzy XXL o średnicy 60 cm i Gigant – 71 cm. Jest to z pewnością miejsce, z którego nie można wyjść głodnym.

Odwiedzając Toruń, z pewnością warto zajrzeć do jednego z tych miejsc. Pyszna pizza w wyjątkowym miejscu może być bardzo dobrym uzupełnieniem każdej wycieczki, a poznawanie miasta zawsze jest przyjemniejsze z pełnym żołądkiem.