Ekscytujący pokaz iluzji

 

W potocznym rozumieniu iluzjonista jest osobą wykonującą magiczne sztuczki ku uciesze gawędzi. Magia polega w tym przypadku w dużej mierze na wykorzystywaniu zjawiska złudzeń optycznych i zwodzeniu umysłów widzów, co daje zdumiewające efekty.

Magik pokaże cuda iluzji

iluzjonista pokazyWbrew pozorom pokazy sztuk magicznych nadal cieszą się niesłabnącą popularnością. Dobry iluzjonista potrafi wykorzystać ludzką nieuwagę w iście zdumiewający sposób. Zazwyczaj osoby zajmujące się pokazami iluzji nie lubią, kiedy nazywane są magikami. Ich praca tak naprawdę niewiele ma wspólnego z magią. Mówi się, że nikt tak dobrze nie potrafi manipulować umysłami odbiorców jak iluzjonista Pokazy „magii” to nic innego jak umiejętne odwracanie uwagi widza, w wyniku czego jest on zaskakiwany zdumiewającymi efektami, które są sprzeczne z prawami nauki. Każdy chyba kojarzy sztuczkę ze znikającym zegarkiem albo monetą, która nie wiadomo jakim sposobem znalazła się w kieszeni iluzjonisty. Popularnym numerem jest również odgadywanie losowej karty wybranej przez widza. Wszystko można podejrzeć przez niewielką dziurkę zrobioną w kartonie. Tajemnicą poliszynela pozostaje sztuka lewitacji, czyli unoszenia się nad ziemią, choć również ona ma swoje racjonalne uzasadnienie. Bardzo ważne jest zawiązanie dobrego kontaktu z widzem i ciekawa oprawa pokazu. Typowy, klasyczny strój „magika” to garnitur, peleryna oraz cylinder. Co ciekawe, iluzjonistami są zwykle mężczyźni. Niemal zawsze korzystają z pomocy urodziwych asystentek.

Dobry iluzjonista musi stale rozwijać swoje umiejętności i wzbogacać repertuar o nowe triki i sztuczki. Jest także utalentowanym aktorem i psychologiem. Niektórzy twierdzą, że zawodu iluzjonisty nie da się tak po prostu nauczyć, z tym trzeba się po prostu urodzić.