Bezpieczne foteliki samochodowe Recaro

Każdy rodzic podróżujący samochodem ze swoim dzieckiem powinien być świadomy swoich obowiązków. W Polsce obowiązek przewożenia dziecka w foteliku samochodowym jest określony w prawie. Jednak nie powinniśmy dbać o to tylko ze względu na obowiązek prawny ale przede wszystkim z troski o swoje dziecko.

Kiedy należy przewozić dziecko w foteliku?

foteliki recaroPasy bezpieczeństwa w samochodzie niestety są skonstruowane w taki sposób, że skutecznie działają tylko w przypadku osób dorosłych. Dzieci podczas wypadku pomimo zapiętych pasów są bezbronne. Dlatego dzieci zanim osiągnął określoną wagę lub wzrost muszą podróżować w fotelikach. Foteliki Recaro produkowane są z myślą o bezpieczeństwie dzieci. Ich budowa dopasowana jest do potrzeb i odpowiada wymogom prawnym Unii Europejskiej. A więc kiedy należy obowiązkowo przewozić dziecko w foteliku? W 2017 roku uległy zmianie przepisy w tej sprawie. Warto zatem je poznać. W foteliku samochodowym muszą być przewożone wszystkie dzieci do 150 centymetrów wzrostu, które podróżują na przednim siedzeniu pojazdu. Na tylnym siedzeniu natomiast granica wynosi 135 centymetrów wzrostu. Jedyną możliwością ominięcia tych obowiązków jest posiadanie odpowiedniego zaświadczenia lekarskiego. Zaświadczenie takie może informować o tym, że dziecko nie może korzystać z fotelika samochodowego z różnych przyczyn zdrowotnych. Tylko w takim wypadku rodzic może podróżować z dzieckiem, które zapięte jest jedynie samochodowymi pasami bezpieczeństwa.

Każdy rodzic musi pamiętać, że rozmiar fotelika musi być dopasowany do wzrostu oraz wagi każdego dziecka i wymieniany wraz z rozwojem pociechy. Każdy fotelik samochodowy posiada stosowną instrukcję, która informuje o tym, jak prawidłowo zamontować i zabezpieczyć fotelik w samochodzie.