Jak wybrać stomatologa dziecięcego

 

Wizyta u dentysty dla wielu dzieci bywa stresująca. Inne z kolei cieszą się na myśl o odwiedzeniu ulubionego stomatologa. Na czym zatem polega sekret? Na podejściu lekarza do małego pacjenta. Jeśli lekarz jest odpowiednio przygotowany do leczenia małych pacjentów, z pewnością ich nie zniechęci. Należy zatem wybrać lekarza kierując się różnymi aspektami.

Stomatolog dziecięcy powinien być miły

Dentysta dla dzieci RzeszówJeśli lekarz jest sympatyczny, miły, nawiązuje kontakt z dzieckiem istnieje duża szansa, że pociecha go polubi. Musi jednak traktować małego pacjenta poważnie. Jeśli dziecko zadaje pytanie, powinien na nie odpowiedzieć. Oczywiście taka rozmowa powinna być prowadzona w granicach zdrowego rozsądku. Każdy rodzic powinien uprzedzić dziecko, szczególnie starsze, na czym polega leczenie zębów. Obecnie mamy w tym zakresie tak szerokie możliwości, że można uratować zęba, który wydawał się już przeznaczony na wyrwanie. Istnieją także specjalistyczne metody znieczulania. Dzięki temu samo znieczulanie prawie nie boli, a podczas zabiegu nie czuje się dyskomfortu. Dentysta dla dzieci Rzeszów musi mieć dobre podejście do małego pacjenta. Na szczęście coraz więcej profesjonalnych gabinetów specjalizuje się właśnie w stomatologii dziecięcej. Warto wiedzieć, że niektórzy dentyści pozwalają dziecku nawet wybrać kolor plomby. Dla dziecka może być wspaniałą frajdą wybieranie zabarwienia plomby.

O czym jeszcze dentyści powinni pamiętać podczas odwiedzin małych pacjentów? O tym, aby wynagrodzić ich dzielność. Może do tego służyć naklejka, a także malutka zabawka. Dobrym pomysłem jest także przygotowanie kącika zabaw w poczekalni. Dzięki temu dziecko czekając na swoją kolej nie myśli o tym, co dentysta będzie robił z zębami, a bawi się wesoło. Jest to mała rzecz, a bardzo pomocna.