Sztukator i projektant – Twórcy najpiękniejszych wnętrz

Odkąd byłam dzieckiem, zawsze marzyłam o jednym. By robić w życiu to co lubię i by jeszcze mi za to płacili. Jednym zdaniem – chciałam być spełniona zawodowo. Marzyłam o projektowaniu. Moje marzenia się spełniły i mogłam się mianować panią projektant.

Gdzie można znaleźć sztukaterię w Warszawie?

sztukateria WarszawaMoja praca to głównie sztukateria. Jestem znana z tego, że w moich projektach jest ona gęsto obsadzona. Lubię to. Gdy ktoś o tym nie wie, od razu mówię, że mam taki styl. Zaprojektuję to co chce klient, ale z moim zmysłem estetycznym. Są też i tacy klienci, którzy w ogóle nie wiedzą czym jest sztukateria Warszawa mimo, że jest stolicą wiele jej zabytków zostało zniszczonych podczas wojen, a to właśnie na elewacjach budynków najpiękniej sztukaterie wyglądają. Ale sztukateria to nie tylko to. To również nowoczesny sposób dekorowania. To listwy ozdobne czy podświetlane fasety, które nie maja nic wspólnego z lwami z betonu pilnujących zamczysk. Ja jednak lubię te wszystkie ozdoby, które dobrze dobrane nadają charakteru każdemu wnętrzu i każdej fasadzie. Do jednego wnętrza wyśmienicie będzie pasował gips, a do innych – nowoczesnych – pianka. Choć wyglądają tak samo – dla projektanta i dla sztukatora różnica jest kolosalna, jak między ogórkiem a jajkiem. Tym, którzy chcą mieć ciekawą elewację mogę polecić jedynie beton, bo on jest odporny na warunki atmosferyczne i najlepiej się komponuje w naturę. Betonowe fontanny, wielkie kolumny – to też sztukateria. I sztukaterią będzie ozdobny listek na obudowie gipsowego kominka. Przy podłodze polecę listwy.

Gdy o tym wspominam oczyma wyobraźni widzę już kolejny dom, który upiększam. Nie lubię minimalizmu. Nie miałabym tam pola do popisu. Lubię dodać to tu, to tam. Lubię urozmaicić, złamać linię, dorzucić inny kształt. Ale niekoniecznie gwałtownie. Można też delikatnie przechodzić z jednego kształtu w drugi. Oto moja praca.