Ciotka i jej kocyki handmade

Zawsze uwielbiałam ręczne robótki. Można powiedzieć, że miałam do tego dryg, ponieważ od najmłodszych lat tworzyłam dekoracyjne karteczki, później przerzuciłam się na decoupage. Wychowywałam się z babcią, która była krawcową. Robiła też na drutach, więc wszystko miałam od podstaw przekazane. No i bardzo mnie to wciągnęło.

Ręcznie robiony kocyk dla malucha

kocyki dla dzieci handmadeGdy dowiedziałam się, że zostanę ciocią, miałam pole do popisu. Haftowałam i robiłam różne ozdóbki dla malucha jeszcze zanim się urodził. Pomyślałam, że kocyki dla dzieci handmade są teraz bardzo modne, więc poszperałam trochę, by dowiedzieć się, jak taki wykonać. Dziecko musi mieć wszystko sprawdzone i bardzo delikatne. Każde maleństwo, ma bardzo wrażliwą skórę. Dlatego musiałam wyczytać, z jakich materiałów mogę taki kocyk wykonać. Jeden kupiłam w sklepie już gotowy, w razie, gdyby mi się nie udało, bo już powiedziałam siostrze, że taki dostanie i bardzo się ucieszyła. Był taki mięciutki i ciepły, że aż sama chciałabym taki mieć. Może kupię w jakimś większym rozmiarze dla siebie, żebym miała czym okrywać się przed telewizorem. Wszystko przeznaczone dla dzieci jest takie słodkie. No i miałam ręce pełne roboty. Pracowałam przez kilkanaście godzin w ciągu kilku dni. Nie jest takie łatwe zrobić kocyk. Zwłaszcza, że robiłam to pierwszy raz. Musiałam uważać, żeby żadne niteczki nie wystawały i żeby wszystko zostało estetycznie wykonane. Na szczęście udało mi się i chociaż nie wyglądał tak idealnie jak ten ze sklepu, to przynajmniej zrobiłam go sama.

Stworzyłam trwały i ładny kocyk, który mam nadzieję, że wytrzyma przez wiele lat. Dziecko będzie miało pamiątkę po swojej cioci. Najlepsze są takie prezenty, które wykona się samemu, bo są tworzone z sercem i zaangażowaniem. Siostra była zachwycona.