Kasy fiskalne są niezbędne w firmie

Dlaczego takie kasy fiskalne są niezbędne w każdej firmie? Firmy z reguły wystawiają faktury i do tego kasa fiskalna nie jest potrzebna. Po co więc kasa? Kasa fiskalna jest potrzebna do wystawienia paragonu sprzedaży danego towaru. A komu wystawia się paragon? Oczywiście osobom fizycznym, kupującym dany towar.

Kiedy należy zaopatrzyć się w kasę fiskalną?

serwis kas fiskalnychJeśli dochody firmy, (rachunki) od klientów nie posiadających firmy (czyli osób fizycznych) „dochodzą” do magicznej kwoty 20 tysięcy w danym roku i przekraczają tę kwotę, wtedy należy zaopatrzyć się w kasę fiskalną. Praktycznie każdemu należy wystawić paragon, jeśli tylko sobie tego życzy. Jednak potwierdzenie zapłaty może być również na fakturze (nawet dla osób fizycznych). Jeśli taka sprzedaż przekracza te 20 tysięcy złotych, kasa fiskalna jest obowiązkowa. Taka kasa nie jest tania. Oczywiście, można kupić takie urządzenie za kilka set złotych, nawet na kilkadziesiąt złotych, jednak nie polecam takiej czynności. Dobra kasa fiskalna będzie z nami długo, będzie nam służyć odpowiednią jakością i wykonywaną pracą. Czym mniej płacimy za kasę, tym więcej możemy wydać w przyszłości za jej ewentualną naprawę (serwis). Taki serwis kas fiskalnych wcale nie musi być darmowy. Oczywiście, kasa fiskalna (jak każde urządzenie) posiada gwarancję, jednak (jak każde urządzenie także) może być to gwarancja ograniczona i może również zależeć od rodzaju uszkodzenia. Np. jeśli kasa rozbije się nam spadając ze stołu, gwarancja tego nie zwróci.

Serwis kas fiskalnych jest bardzo potrzebny, ponieważ takie urządzenia są pod nadzorem US. Nie wolno w nich grzebać i próbować samemu coś zmieniać. Za to może grozić nawet kara pieniężna. Ingerencja we wnętrze kasy fiskalnej może się źle skończyć, dlatego lepiej wezwać serwis, gdy coś się stanie.