Sauna fińska w domu

W każdym domu możemy wybudować saunę. Oczywiście, jest to związane z kosztami, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką „inwestycję” posiadać na prywatność. Ile to może kosztować? Jest wiele czynników wpływających na koszt końcowy samej sauny w domu. Te koszty można zmniejszyć, lub zwiększyć.

Ile może kosztować montaż sauny w domu?

koszt sauny fińskiej dla domuNa początku należałoby określić przede wszystkim koszt materiałów potrzebnych do zbudowania sauny. Te materiały będą się też wahać w zależności od tego, na ile osób będzie taka sauna. Tzn. ile osób jednocześnie będzie mogło w niej przebywać. Czym więcej, tym i sauna będzie droższa, ponieważ sama przestrzeń się zwiększy. Także rodzaj materiałów przeznaczonych na np. zbudowanie sauny fińskiej jest ważny, ponieważ koszt sauny fińskiej dla domu będzie uzależniony od rodzaju drewna przeznaczonego na ławki, ściany itp. Na pewno drewno sprowadzane ze Skandynawii (drewno fińskie) kosztuje więcej, niż nasze polskie sosny, czy choćby osiki, choćby z powodu odległości jaka nas dzieli. Wtedy trzeba doliczyć transport, a jak wiadomo nie jest on tani. Poza tym należy wybrać typ pieca, oświetlenie, termometr z termohigrometrem, drzwi drewniane, czy hartowane szyby (niezbędne przy tego typu inwestycjach). Takie koszty mogą oscylować na poziomie nawet 9 tysięcy złotych. Ale – jeśli chcielibyśmy sami zająć się budową, jej koszty mogą być nawet trzykrotnie mniejsze. Jest to bardzo kuszące, jednak jeśli się na tym nie znamy, lepiej nie ryzykujmy.

Własna praca jest jak najbardziej pożądana. Koszty mogą być mniejsze, no i przecież jest jeszcze satysfakcja z dobrze wykonanej pracy. Taką pracą możemy pochwalić się przed rodziną, czy znajomymi. Możemy także zaprosić ich nie tylko na grilla, ale również na saunę.