Najpiękniejsza duża wiązanka pogrzebowa jaką widziałem

 

Pogrzeby zawsze są smutnymi wydarzeniami. Niezależnie od tego czy chodzi o osobę bliską czy nieco dalszą, nigdy na tego rodzaju uroczystościach nie panuje wesołość ani uśmiech. Zamiast tego ludzie zastanawiają się nad życiem oraz wspominają zmarłego znajomego lub członka rodziny.

Ostatnio na pogrzebie widziałem najładniejszą wiązankę pogrzebową

duże wiązanki pogrzebowe w KrakowieGeneralnie rzadko zwracam uwagę na tego rodzaju szczegóły. To był wyjątkowo melancholijny dzień – wszędzie była mgła, rosa, ludzie byli bardzo zamyśleni. Obserwowałem to wszystko samemu wspominając każdą chwilę, jaką dzieliłem ze zmarłym wujkiem. Wtedy moją uwagę przykuła jedna z wiązanek kwiatowych. Była naprawdę niesamowita. Nie było tam dosłownie żadnego krzykliwego koloru, który przełamałby melancholijność tego dnia. Pasowała tam w stu procentach i nie byłbym w stanie nigdy znaleźć niczego, co lepiej wpasowywałoby się w dni tego rodzaju. Postanowiłem za wszelką cenę dowiedzieć się, gdzie można kupić dokładnie takie duże wiązanki pogrzebowe w Krakowie. Nie zajęło mi to wiele czasu. Od tamtego momentu wiedziałem już, że gdy w grę będą wchodziły uroczystości tego rodzaju, to będzie tylko i wyłącznie jedno miejsce, które będę odwiedzał w celu zakupu wiązanki. Nie każdy przywiązywał do tego wagę na równi ze mną, ale ja zawsze uważałem, że wszystko co robimy powinno być na miejscu. Tak jak w samochodzie podczas jazdy nie powinno się pić alkoholu, tak samo na pogrzebach wiązanki nie powinny mieć krzykliwych kolorów. Jedna kwiaciarnia uważała dokładnie to samo co ja.

Jestem stałym klientem tego miejsca już od bardzo długiego czasu i muszę przyznać, że jest to firma z której jestem naprawdę zadowolony. Niejednokrotnie zamawiałem u nich kwiaty na różne okazje, i jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się być niezadowolonym.