Okna dachowe, zastosowanie, najważniejsze funkcje

Temat istotny, czyli jakie okna wybrać na poddasze? W dzisiejszym artykule przedstawię Wam dwa rodzaje okien dachowych. Poznacie okna wysokoosiowe oraz rozwieralne, scharakteryzuję je po krótce i przedstawię. Wybór okna dachowego nie jest najłatwiejszy, dlatego dobrze by było, abyście przed zakupem dobrze zapoznali się z tym co oferuje Wam rynek.

Wybór okien dachowych, wskazówki

okna dachowePrzede wszystkim okna dachowe służą doświetleniu pomieszczeń, tak jak i inne okna w domu, służą temu, aby przewietrzyć poddasze, czy wpuścić trochę słońca. Jednak mimo tych oczywistych funkcji jakie spełniają okna dachowe, wybór nie jest już taki oczywisty i prosty. Okna wysokoosiowe są  bardzo funkcjonalne, ponieważ komfort ich użytkowania jest bardzo wysoki dzięki specjalnym siłownikom, w czasie otwierania okno wynoszone jest na dach. Dzięki odpowiedniemu umieszczeniu osi obrotu, okno w czasie otwierania nie wchodzi do pomieszczenia tylko właśnie wysuwane jest na zewnątrz. Tego typu okna dostępne są w naprawdę bardzo atrakcyjnym designie. Czas na okna rozwieralne. Ich otwieranie następuję dzięki zamontowaniu zawiasów, po prawej lub lewej krawędzi ramy.  Zdecydowaniu ułatwiają bezpieczne wyjście na dach. Jeżeli chodzi o okna wyłazowe to również jest ich kilka rodzajów. Przede wszystkim ustalmy, że okno wyłazowe jest niezwykle ważne, ponieważ w razie jakiegokolwiek incydentu, zdarzenia, ma zapewnić nam drogę ewakuacyjną na dach. Nowoczesne okna wyłazowe zapewniają bezpieczną komunikację z dachem, większość także ma system, który chroni przed zatrzaśnięciem.

Reasumując okna dachowe spełniają naprawdę ważną funkcję, a dzięki szerokiemu wyborowi, na pewno znajdziecie takie jakich szukacie. Koniecznie zapoznajcie się opisem okien przez wybranego producenta, zobaczcie co Wam gwarantuje, i wybierzcie to co dla Was  najlepsze.