Zasuwa garażowa – nowe zabezpieczenie

 Mieszkam w bloku, a swój samochód zostawiam w jednym z garaży podlegających pod naszą spółdzielnię mieszkaniową. Jest to pasaż garażu murowany z drewnianymi uchylnymi drzwiami. Do tej pory nie było z nimi problemów i stanowiły dobre zabezpieczenie. Jednak ktoś się włamał do mojego garażu.

Zasuwa do garażu to dodatkowe zamknięcie

zasuwa garażowaAkurat mnie wtedy nie było, bo odwiedzałam swoją siostrę w innym mieście. Tak mogły mi zginąć nie tylko opony zimowe i stara szafa, ale też samochód. Pewnie złodziej był niepocieszony, że nie było tam auta i wziął to co było. Wydawało mi się, że dobra kłódka skutecznie zatrzyma włamywacza, w końcu zamek był mały i trudny do otwarcia. Jednak została ona przecięta jakiś narzędziem, a nie otwierana wsuwką czy drucikiem. Byłam zła, że straciłam swoje rzeczy. Postanowiłam bardziej zadbać o bezpieczeństwo garażu, bo następnym razem ktoś mi ukradnie samochód. Skoro kłódka ani zamek nie zdały testu to jedyne co mi zostało to zasuwa garażowa. Stara, dobra zasuwa wykonana z metalu na pewno zatrzyma włamywacza. Co mu po otwarciu kłódki, skoro nie otworzy drzwi? Zasuwa mocno się trzyma i nie da się jej przeciąć. Na niej też będzie znajdowała się kłódka, jednak sama zasuwa stanowi dobre zabezpieczenie. W dodatku jej koszt jest niski i łatwo można ją zamontować. Nowoczesne zasuwy posiadają dodatkowe zaczepy, dzięki czemu nie da się ich ot tak przesunąć. Wykonane są też z dobrego stopu metalu, więc nie da się ich przeciąć specjalnym przecinakiem.

Teraz mam nadzieję, że mój samochód jest bezpieczny i że nie wydałam pieniędzy w błoto. Dobra zasuwa w połączeniu z kłódką powinny być skuteczną zapora dla złodzieja. Czekam teraz na reakcję policji w związku z włamaniem i kradzieżą. Może uda mi się odzyskać chociaż opony.