Własna firma usługowa

Pomysłów na biznes od zawsze miałem wiele, jednak po jakimś czasie kończyły się one niepowodzeniami. Myślałem, że to z powodu złego zarządzania. Jakże się myliłem. Chodziło o konkurencję. W związku z tym postanowiłem założyć taką firmę, której nikt jeszcze nie ma w moim mieście. I wymyśliłem, że będę sprzedawał kraty pomostowe.

Kraty i schody pomostowe

cynkowanie ognioweDawniej, kiedy byłem jeszcze młodym chłopakiem pracowałem w zakładzie, w którym spawałem i wykonywałem tego typu konstrukcje stalowe. Nauczyłem się naprawdę wielu interesujących rzeczy między innymi tego, jak dobierać poszczególne materiały do konkretnej konstrukcji. Znałem się również na spawaniu oraz miałem wiedzę z zakresu wytrzymałości materiałów. Dlaczego nie miałbym więc tego wykorzystać? Pomyślałem, że nie będę się wahał i spróbuję jeszcze raz założyć własną firmę. Jak pomyślałem, tak zrobiłem. Zakupiłem odpowiedni sprzęt oraz materiały. Dostałem dawniej od wujka wiele maszyn. Dziś mogą mi się one przydać w praktyce! I w ten też sposób zacząłem pracować jako producent oraz monter krat pomostowych. Na początku nie było łatwo, ponieważ ciężko było zdobyć klienta. W końcu stanowiłem świeżą firmę. Jednakże, jak już się ten klient znalazł, to później polecał mnie następnym. I w ten też sposób rozwinęło się moje małe przedsiębiorstwo. Zacząłem wykonywać specjalistyczne usługi nie tylko dla osób indywidualnych, ale i dla firm. Po jakimś czasie zatrudniłem praktykantów, którzy dziś są najlepszymi pracownikami.

Krok po kroku moja firma się rozwijała. To był strzał w dziesiątkę. Cieszę się, że wpadłem na taki pomysł. Dziś ludzie chętnie kupują moje produkty. Działam nie tylko w swoim mieście, ale i w całym województwie, a nawet w kraju. Jestem z siebie bardzo dumny, bo na to wszystko zapracowałem własnymi rękami.

Źródło promet-bedzin.pl