Zabezpieczenie fundamentów

 

Niejednokrotnie w niedługim czasie po zakończeniu budowy domu spotyka nas niespodzianka, mianowicie na ścianach zaczyna pojawiać się wilgoć. Dzieje się tak na skutek nieprawidłowego zabezpieczenia fundamentów przed działaniem wilgoci. Niestety w takim przypadku usunięcie tego zjawiska będzie co najmniej bardzo trudne.

Do czego wykorzystuje się folię kubełkową ?

folia kubełkowa do fundamentówFolię kubełkową wykorzystuje się do zabezpieczenia pionowych części fundamentów przed działaniem wilgoci, a w dużym skrócie po prostu do ich izolacji. Wszystko to wydaje się dość proste jeśli chodzi o wykonanie. Niestety proste jest tylko w teorii, bowiem aby poprawnie zamontować taką folię potrzeba spore wiedzy. Przede wszystkim warto wspomnieć, że ową folię montuje się do fundamentów za pomocą specjalnie przykręcanej listwy. Aby z kolei tą listwę przykręcić, wcześniej należy nawiercić odpowiednie otwory. Należy również zwrócić uwagę na miejsce łączenia folii oraz na miejsca, w których muszą wystąpić jej zagięcia. Aby montaż folii spełnił oczekiwania, musi ona całkowicie pokryć pionowe fragmenty fundamentów, a dopiero potem może zostać ona przysypana ziemią. Każda folia kubełkowa do fundamentów posiada specjalne wypustki, dzięki którym obieg powietrza przy fundamentach jest możliwy. Jest to bardzo ważne, bowiem brak cyrkulacji powietrza sprzyja rozwojowi ognisk wilgoci.

Rozpoczynając budowę domu, warto odpowiednio zabezpieczyć jego fundamenty za pomocą folii kubełkowej. Bowiem jeśli chcemy w spokoju cieszyć się naszym nowo wybudowanym domem, musimy zadbać o odpowiednią izolację jego fundamentów. Jest to bardzo ważna czynność, o której zawsze należy pamiętać. Doświadczeni fachowcy przywiązują do niej bardzo dużą wagę i zawsze kupują materiały najwyższej jakości do tego celu.