Dobre sprężarki charakteryzują się niskim poziomem natężenia dźwięku. Obudowa sprężarek ma to do siebie, że od strony wewnętrznej jest pokryta materiałem, którego zadaniem jest tłumić dźwięki. Pochłanialność dźwięku w nowoczesnych sprężarkach wynosi aż 80%.
Natężenie dźwięku, stopień śrubowy i konstrukcja sprężarek
Praca sprężarek nie jest więc taka głośna jak kiedyś. W kanałach wentylacyjnych sprężarek znajduje się pianka, która ma wysoki współczynnik izolacji akustycznej. Obniżenie natężenia dźwięku jest bardzo ważne w przypadku pracy w trudnych warunkach. Wibroizolatory działają również poprzez tłumienie hałasu, a nawet drgań wywoływanych przez sprężarki. Stopień śrubowy sprężarki charakteryzuje się wysoką trwałością. Jest to stopień śrubowy typu ASU. Dzięki temu profile wirników są zoptymalizowane. Wysoka wydajność i długa żywotność – właśnie to zapewnione jest przez użycie najlepszych stopni śrubowych. Łożyska są odpowiednio przewymiarowane. Oznacza to, że do pierwszej regeneracji sprężarka może przepracować nawet 30 tys. do 50 tys. godzin, a więc bardzo dużo! Konstrukcja sprężarki musi być przemyślana – nie może zawodzić w różnych sytuacjach. Takie popularne sprężarki śrubowe posiadają zabezpieczenia i regulacje – te z kolei zapewniają pełne bezpieczeństwo pracy. Dostęp do różnych komponentów w sprężarce również jest dobry – czynności związane z obsługą takiej sprężarki zajmują więc niewiele czasu. Prosta obsługa, niewymagające czynności sprawiają, że korzystanie ze sprężarki jest przyjemnością. Moce silnika w sprężarkach olejowych są różne.
Można też wybierać wśród różnych modeli sprężarek śrubowych olejowych, które wykorzystywane są w różnych dziedzinach przemysłu. Pracownicy firm na pewno pomogą w doborze takiej sprężarki, która spełni oczekiwania każdego, nawet wymagającego, klienta.