Sprężarki śrubowe – izolacja akustyczna i trwały stopień śrubowy

 

Dobre sprężarki charakteryzują się niskim poziomem natężenia dźwięku. Obudowa sprężarek ma to do siebie, że od strony wewnętrznej jest pokryta materiałem, którego zadaniem jest tłumić dźwięki. Pochłanialność dźwięku w nowoczesnych sprężarkach wynosi aż 80%.

Natężenie dźwięku, stopień śrubowy i konstrukcja sprężarek

popularne sprężarki śrubowePraca sprężarek nie jest więc taka głośna jak kiedyś. W kanałach wentylacyjnych sprężarek znajduje się pianka, która ma wysoki współczynnik izolacji akustycznej. Obniżenie natężenia dźwięku jest bardzo ważne w przypadku pracy w trudnych warunkach. Wibroizolatory działają również poprzez tłumienie hałasu, a nawet drgań wywoływanych przez sprężarki. Stopień śrubowy sprężarki charakteryzuje się wysoką trwałością. Jest to stopień śrubowy typu ASU. Dzięki temu profile wirników są zoptymalizowane. Wysoka wydajność i długa żywotność – właśnie to zapewnione jest przez użycie najlepszych stopni śrubowych. Łożyska są odpowiednio przewymiarowane. Oznacza to, że do pierwszej regeneracji sprężarka może przepracować nawet 30 tys. do 50 tys. godzin, a więc bardzo dużo! Konstrukcja sprężarki musi być przemyślana – nie może zawodzić w różnych sytuacjach. Takie popularne sprężarki śrubowe posiadają zabezpieczenia i regulacje – te z kolei zapewniają pełne bezpieczeństwo pracy. Dostęp do różnych komponentów w sprężarce również jest dobry – czynności związane z obsługą takiej sprężarki zajmują więc niewiele czasu. Prosta obsługa, niewymagające czynności sprawiają, że korzystanie ze sprężarki jest przyjemnością. Moce silnika w sprężarkach olejowych są różne.

Można też wybierać wśród różnych modeli sprężarek śrubowych olejowych, które wykorzystywane są w różnych dziedzinach przemysłu. Pracownicy firm na pewno pomogą w doborze takiej sprężarki, która spełni oczekiwania każdego, nawet wymagającego, klienta.