Nowe połączenia na trasie Polska – Holandia

Coraz więcej osób emigruje z naszego kraju w celach zarobkowych. Główne kraje do jakich udają się nasi radcy „za chlebem”, to przede wszystkim Wielka Brytania, lecz ostatnimi czasu bardzo dużą popularność zyskuje Holandia i inne kraje Beneluxu. Sprawdzamy zatem stanowi fenomen pracy w Holandii.

Szybkie busy do Holandii 

szybki przewóz osób do HolandiiWarto zacząć od tego, że wypłaty w Holandii są w Euro. Jest to obecnie bardziej stabilna waluta niż funt brytyjski, więc od razu Holandia stała się bardziej atrakcyjna. Dodatkowo rośnie zapotrzebowanie na tamtym rynku na usługi które w fachowy sposób robią Polacy. Potrzeba nie mal każdej profesji, poczynając od malarzy i tynkarzy na hydraulikach kończąc. Kolejny duży plus pracy zagranicą jest to, że wiele lokalnych firm oferuje szybki przewóz osób do Holandii. Liczba osób planujących wyjechać w te rejony jest tak duża, że sporo przedsiębiorstw wprowadziło tanie połączenia busem do Holandii. Podróż trwa zaledwie 12 h, co w porównaniu do podróży do Wielkiej Brytanie, która wynosi 30 h, jest bardzo kusząca i mniej męcząca. W takim przypadku wiele osób nie musiałoby wyjeżdżać na kilka miesięcy czy nawet lat za granicę, tylko regularnie systematycznie wracać do swoich domów w Polsce. Oferty przewoźników w okolice Holandii rośnie bardzo szybko, przez co pracownicy mają duży wybór, co do jakości swojej podróży. 

Z jednej strony miło patrzeć jak szybko rynek reaguje na potrzeby konsumentów i z dnia na dzień, powstaje coraz więcej połączeń nie tylko do Holandii. Druga stroną tego medalu jest to, że wiele wykształconych i dobrych fachowców opuszcza nasz kraj w pogoni za lepszymi zarobkami. Oczywiście nie ma się co dziwić, gdyż praca na tym samym stanowisku za granica, jest czasami kilkukrotnie większa niż w Polsce.